بارش های اخیر نباید مردم را به خطا بیاندازد/کمبود ۵۰ میلیون متر مکعبی مخازن سدهای تهران

فارس نیوز یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰:۷
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با تأکید بر اینکه بارش های اخیر نباید مردم را به خطا بیاندازد که وضعیت منابع آبی بهتر شده، پس صرفه جویی را باید فراموش کنند، گفت: حجم مخازن سدهای تهران ۵۰ میلیون متر مکعب منفی است.

محمد رضا بختیاری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که آیا مردم با بارش های اخیر تابستان از پر بودن مخازن سدهای تهران باید آسوده خیال باشند، گفت: بارش های پاییز نباید مردم را به خطا بیاندازد، چرا که بارش برف در زمستان برای ما مهم است.
وی با اشاره به اینکه باید ذخیره برفی مناسبی داشته باشیم تا مشکلات تامین آب کمتر شود افزود: رژیم سدهای پنج گانه تهران برفی است و اگرچه بارش های پاییز بارش های مناسبی بود، اما باید اذعان کرد که حجم مخازن سدهای پنج گانه تهران نسبت به مدت مشابه پارسال ۵۰ میلیون متر مکعب منفی است.
به گفته وی، سال گذشته حجم مخازن سدهای تهران ۶۵۰ میلیون متر مکعب بود که در حال حاضر این حجم به ۶۰۰ میلیون متر مکعب رسیده است. 
بختیاری با اشاره به اینکه نباید با این تصور که بارش ها مناسب بوده است، پس خیال ما در تابستان راحت است و مدیریت مصرف آب را جدی نگیریم، گفت: ورودی آب تهران یک میلیارد و ۶۰ میلیون متر مکعب است. ۸۰۰ میلیون متر مکعب در تهران آب مصرف می شود که ۶۵۰ میلیون متر مکعب آن مربوط به مصارف خانگی است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در پاسخ به این سوال که آیا زمان آن فرا نرسیده که مجلس برای عقب ماندگی قیمت آب از واقعی شدن به این موضوع ورود کند و قیمت آب را برای کاهش مصرف آب واقعی کند، اظهار داشت: مجلس با افزایش قیمت به صورت یکسان مخالف است، اما بحثی را مطرح کرده، که براساس آن تعرفه آب طبقات پرمصرف آب افزایش یابد.
وی تأکید کرد: این اقدام به منزله افزایش درآمد نیست، بلکه با این هدف است که پرمصرف ها به جمع خوش مصرف ها بپیوندند.
بختیاری ادامه داد: مجلس در حال اقدامات ...

سرخط اخبار