استاندار بصره: هرگز بخشی از تحریم ها علیه ایران نخواهیم بود

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲:۵
استاندار بصره: هرگز بخشی از تحریم ها علیه ایران نخواهیم بود
استاندار بصره عراق تاکید کرد بصره هرگز بخشی از تحریم های آمریکا علیه ایران نخواهد بود، وی از شرکت های بزرگ جمهوری اسلامی ایران دعوت کرد در بازسازی استان بصره مشارکت کنند.

به گزارش مشرق، اسعد العیدانی استاندار بصره عراق در گفت وگو با برخی خبرنگاران در جریان برگزاری جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در محل کنسولگری ایران در بصره تصریح کرد بصره حتی یک روز هم نمی تواند بخش و جزئی از سامانه تحریم های (آمریکا) علیه جمهوری اسلامی ایران باشد و هرگز نخواهیم پذیرفت که کشور همسایه ما از طریق عراق مورد آزار و اذیت قرار گیرد، عراق باید الگوی صلح در منطقه باشد.
بر اساس گزارش شبکه السومریه، وی خاطر نشان کرد جمهوری اسلامی ایران اولین طرفی بود که از عراق در خلال بحران (داعش) حمایت کرد و در کنار کشورمان قرار گرفت و شهدایی تقدیم کرد و جانفشانی هایی از خود نشان داد و همچنین بسیاری از ملت های جهان را هم یاری رسانده است.
العیدانی اظهار داشت ما به عنوان دولت محلی بصره از شرکت های بزرگ ایران برای مشارکت در بازسازی این استان دعوت می کنیم.
استاندار بصره تاکید کرد پس از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران امروز در اوج قدرت خود قرار دارد با وجود چالش هایی که با آن روبرو است، ایران امروز قوی تر از ۱۰ سال پیش و ۱۰ سال پیش هم قوی تر از بیست سال پیش از آن ...

[ مشاهده متن کامل استاندار بصره: هرگز بخشی از تحریم ها علیه ایران نخواهیم بود مشرق نیوز ]