واگن های جدید مترو در راه است

دریافت خبر : جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۷
واگن های جدید مترو در راه است
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، گفت: قرارداد تهیه و تولید قطعات و مونتاژ واگن های مترو بین شرکت واگن سازی تهران و یک شرکت چینی منعقد و واگن ها تا حدود ۱۵ تا ۲۰ ماه آینده تحویل داده می شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، محمد علیخانی با تاکید بر ضرورت تکمیل و تجهیز مترو تهران اظهار داشت: در حال حاضر 7 خط مترو تهران روزانه دو و نیم میلیون سفر را پوشش می دهند که این ظرفیت باید به 5 میلیون سفر در روز افزایش یابد و این امر نیازمند افزایش تعداد واگن های قطار با هزینه ای بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان است، این در حالی است که اعتبار تخصیص یافته به مترو تهران تنها 1100 میلیارد تومان است که با این اعتبار تنها امکان تکمیل خطوط فعلی بوده و امکان توسعه نداریم.
این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: خوشبختانه در سال 1395و با تصویب شورای اقتصاد 2000 واگن برای متروی کلان شهرها در نظر گرفته شد که از این تعداد 1000 واگن به متروی تهران خواهد رسید.
وی افزود: متاسفانه تا سال 1396 این مصوبه پیشبرد عملی نداشت اما با آغاز فعالیت شورای پنجم شهر تهران و برگزاری جلسات متعدد کمیسیون عمران با وزارتخانه های ذیربط موانع پیشرفت این طرح بررسی و رفع شد و پس از تایید شورای اقتصاد به وزرات کشور ابلاغ شد تا قرارداد تهیه و تولید قطعات و مونتاژ واگن ها، بین شرکت واگن سازی تهران و یک شرکت چینی منعقد و واگن ها تا ...

[ مشاهده متن کامل واگن های جدید مترو در راه است خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم