بازسازی پنج هزار واحد اقتصادی با سرمایه 100 هزار میلیارد ریالی

دریافت خبر : جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۰
بازسازی پنج هزار واحد اقتصادی با سرمایه 100 هزار میلیارد ریالی
سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) اعلام کرد: برنامه بازسازی و نوسازی پنج هزار واحد اقتصادی به میزان 100 هزار میلیارد ریال سرمایه در دستور کار و اولویت این بخش در سال 1398 قرار گرفته است.

ایران اکونومیست- به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، فعال سازی معادن کوچک، تکمیل زنجیره ارزش فلزات اساسی، توسعه فعالیت های اکتشافی از مهم ترین اولویت های پانزده گانه وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه معدن و صنایع معدنی برای سال 98 اعلام شده است.
برپایه این گزارش، برنامه نویسان و متولیان بخش صنعت، تدوین راهبرد های پانزده گانه را بر مبنای مزیت ها و فرصت های کشور و با توجه به شرایط جدید اقتصادی و تحریم ها مدون ساخته اند و رویکرد و خط مشی در این پروژه ها، درون زایی و برون نگری است و نگاه به آینده آنها هم، نوآوری در اجرای طرح های پانزده گانه است.
خبرنگار ایرنا افزوده است، طبق نقشه راه ترسیم شده، تقاضای فولاد در ایران در سال 1404 به سطح 30 تا 35 میلیون تن می رسد. برای همین منظور طراحی دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تن فولاد آغاز شده که بیش از 20 میلیون تن آن برای صادرات اختصاص خواهد یافت.
واقعیت اینکه سازمان ایمیدرو سرمایه گذاری 30 میلیارد دلاری را برای نیازهای توسعه ای زنجیره فولاد پیش بینی کرده که اهداف زنجیره و امور زیربناها را محقق کند.
**تسهیل فرآیندهای تجارت خارجی و داخلی
«اجرای طرح ها ...

[ مشاهده متن کامل بازسازی پنج هزار واحد اقتصادی با سرمایه 100 هزار میلیارد ریالی ایران اکونومیست ]