روسیه تحریم های آمریکا علیه ایران را محکوم کرد

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۷:۵۶
روسیه تحریم های آمریکا علیه ایران را محکوم کرد
معاون وزیر خارجه روسیه تحریم های جدید دولت آمریکا علیه ۲۰ شرکت و بانک ایرانی را محکوم کرد و آن را «غیرقابل قبول» توصیف کرد.

به گزارش جهان نیوز به نقل از فارس، سرگئی ریابکوف، معاون وزیرخارجه روسیه تحریم های جدید آمریکا علیه ایران را محکوم و خاطرنشان کرد واشنگتن از هر فرصتی برای اعمال فشار بر کشورهای ناهمسو با سیاست هایش استفاده می کند. 
وزارت خزانه داری آمریکا روز سه شنبه بانک ملت، بانک مهر اقتصاد و چند بانک و شرکت ایرانی دیگر را به اتهام ارتباط با بنیاد تعاون بسیج تحریم کرد. 
ریابکوف در گفت وگو با اسپوتنیک گفت: «صرفنظر از اینکه دلایل این تحریم ها چه باشد، به چه بهانه و علیه چه کشورهایی اعمال شده باشند، ما قاطعانه با آنها مخالفیم.»
این مقام روس اضافه کرد: «غیرقابل قبول بودن تحریم های یکجانبه و فراسرزمینی به عنوان یک ابزار سیاست گذاری محور مواضع ما را تشکیل می دهد. شاهد آن هستیم که واشنگتن برای اعمال فشار بر کشورهایی مانند ایران هیچ حد و مرزی نمی شناسد.»
«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا ۱۸ اردیبهشت ماه به طور یکجانبه با نقض تعهدات آمریکا ذیل توافق هسته ای برجام کشورش را از این توافق خارج کرد. خزانه داری آمریکا اعلام کرد تحریم های هسته ای که ذیل این توافق رفع شده بودند در دوره های ۹۰ و ۱۸۰ روزه ...

[ مشاهده متن کامل روسیه تحریم های آمریکا علیه ایران را محکوم کرد جهان نیوز ]