باسیل: سوریه به آغوش اتحادیه عرب برگردد/لیبی مسئول ناپدید شدن امام موسی صدر است

دریافت خبر : یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۱
باسیل: سوریه به آغوش اتحادیه عرب برگردد/لیبی مسئول ناپدید شدن امام موسی صدر است
وزیر خارجه لبنان در نشست خبری مشترک با دبیرکل اتحادیه عرب در حاشیه اجلاس اقتصادی بیروت از عدم مشارکت لیبی در اجلاس ابراز تاسف کرد و گفت که این کشور باید مسئولیت ناپدید شدن امام موسی را بر عهده بگیرد.

به گزارش جهان نیوز ، «جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان و «احمد ابوالغیط» دبیر کل اتحادیه عرب شامگاه یکشنبه پس از پایان کنفرانس اقتصادی بیروت، نشست خبری برگزار کردند.
جبران باسیل که کشور میزبان این نشست بوده است، گفت که توافقی با دولت سوریه در خصوص بازگشت این کشور به اتحادیه عرب صورت نگرفته است.
وزیر خارجه لبنان افزود: خواستار بازگشت سوریه به آغوش اتحادیه عرب هستیم و این مواضعی که از سوی ما گرفته شده، در راستای منعفت لبنان و کشورهای عربی است.
وی تصریح کرد: متاسفیم که لیبی در نشست کنفرانس اقتصادی که لبنان میزبان آن بوده است، شرکت نکرد، اما باید مسئولیت ناپدید شدن امام موسی صدر (در دوره معمر قذافی دیکتاتور معدوم لیبی) را بر عهده بگیرد.
به گزارش المیادین، وزیر خارجه لبنان گفت که مساله ناپدید شدن امام موسی صدر امروز مساله همه لبنانی ها و عرب ها است و همگان خواهان کشف سرنوشت او هستند.
از سوی دیگر، احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب گفت که در حال حاضر هیچ اشاره ای به عضویت مجدد سوریه به اتحادیه عرب نشده است، اما هر طرحی را که در این خصوص باشد، پیگیری خواهیم کرد.
وی تاکید کرد که هدف از ...

[ مشاهده متن کامل باسیل: سوریه به آغوش اتحادیه عرب برگردد/لیبی مسئول ناپدید شدن امام موسی صدر است جهان نیوز ]