پیش بینی کولاک برف در ۱۰ استان طی هفته آینده

خبرگزاری تسنیم جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۲
سازمان هواشناسی کشور با اعلام ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز یکشنبه آینده از بارش برف، باران و کولاک برف در ۱۳ استان تا آخر هفته آینده خبر داد.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی با بیان این که طی امروز و فردا در بیشتر مناطق کشور جو آرام خواهد بود و از بعدازظهر امروز و فردا وزش بادهای جنوبی در غرب دریای خزر و اردبیل خواهیم داشت، اظهار کرد: از بعدازظهر روز شنبه و اوایل یکشنبه افزایش غلظت آلاینده های جوی را در شهرهای صنعتی داریم.
وی بیان کرد: روز یکشنبه با ورود سامانه بارشی، بارش ها از غرب کشور آغاز می شود و به تدریج کل نواحی غربی و دامنه های جنوبی البرز را در برمی گیرد. بارش ها به صورت باران و برف خواهد بود.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از بعدازظهر یکشنبه در جنوب آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، قزوین، البرز و تهران بارش ها از شدت بیشتری برخوردار است. ضمن این که در مناطق سردسیر بارش برف همراه با وزش برف و کولاک برف همراه خواهد بود.
رفیعی اظهار کرد: از بعدازظهر جمعه آینده از شدت بارش ها در مناطق شمال غرب و غرب کاسته می شود و در جنوب غرب کشور و استان های البرز، قزوین، تهران، سمنان و شمال شرق و سواحل شرقی دریای خزر ادامه بارش ها را خواهیم داشت. در استان های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد بارش ها شدت بیشتری خواهد داشت.
پیش بینی بارش برف و باران 3 روزه در 13 استان کشور

سرخط اخبار