انتقاد ها از اظهارات ضد ایرانی پامپئو در قاهره بالا گرفت

نامه نیوز شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۸
رئیس «الجبهة الوطنیة العربیة» مصر تاکید کرد، اعلام دشمنی علنی علیه تهران توسط پامپئو از مرکز قاهره، هدفی جز کشاندن اعراب به جنگ با ایران ندارد.

به گزارش نامه نیوز، «حاتم نعمان» رئیس جبهه ملی عربی مصر از اظهارات ضد ایرانی «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در دانشگاه آمریکایی در قاهره، انتقاد کرد.
نعمان افزود: « اینکه پامپئو دشمنی علنی علیه تهران را از مرکز مصر اعلام می کند هدفش کشاندن مصر و کشورهای حاشیه خلیج (فارس) به جنگ علیه ایران است و لذا به خروج آمریکا از سوریه اشاره کرد به امید اینکه اعراب را به دام بیاندازد.»
به نوشته روزنامه «المصریون»، نعمان از مقامات مصر از جمله «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور این کشور و وزارت خارجه خواست تا به این اظهارات پامپئو و اینکه گفته بود داعش در سیناء حضور دارد، اعتراض کند.
وی همچنین گفت که این سخنان پامپئو تفاوت چندانی با سخنان «باراک اوباما» رئیس جمهور سابق آمریکا نداشت زیرا آمریکا در تعامل با کشورهای عربی از سیاست تقسیم نقش ها پیروی می کند و تنها منافع این کشور در اولویت آن قرار دارد و ما بایستی بدانیم که روابط استراتژیک بر مبنای منافع و اهداف مشترک بنا می شود.
پامپئو در سفر هفته گذشته خود به قاهره در دانشگاه آمریکایی به بیان اظهارات تُند ضد ایرانی پرداخت و نظام ایران را به قتل شهروندان خود و یا زندانی کردن آنها متهم کرد.

سرخط اخبار