شکست قهرمان جهان، آغازگر دوران درخشان شیرهای رام نشدنی

دریافت خبر : دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۴:۲
شکست قهرمان جهان، آغازگر دوران درخشان شیرهای رام نشدنی
کامرون در جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا با شکست آرژانتین مدافع عنوان قهرمانی، همه را شگفت زده کرد و در ادامه این رقابت ها توانست قدرت خود را به همه نشان دهد.

به گزارش ایسنا، جام جهانی ۱۹۹۰ ایتالیا با دیدار آرژانتین و کامرون آغاز شد. آلبی سلسته قهرمان جهان شده بود و در حالی پا به این رقابت ها گذاشت که به عنوان تیم قهرمان چهار سال پیش در مکزیک یاد می شد. این تیم با دیگو آرماندو مارادونا به عنوان ستاره اش برخی از قهرمانان چهار سال پیش خود مانند پومپیدو، روجری، بوروچاگا و... را در اختیار نداشت. بازیکنان دیگری جایگزینشان شده بودند اما نحوه بازی این تیم فرقی نکرده بود. آلبی سلسته با این روش توانسته بود فاتح جام جهانی شود.
حریف آرژانتین در بازی افتتاحیه کامرون بود که در مرحله مقدماتی توانسته بود از گروه نیجریه، آنگولا و گابون صعود کند. کامرون به آسانی به مرحله نهایی صعود کرد و توانست چهار پیروزی، یک تساوی و یک شکست را به ثبت برساند. با این حال کسی تصور نمی کرد که حریف جدی برای آرژانتین باشد. آلبی سلسته دو قهرمانی در جهان به دست آورده بود و در خط حمله از ستاره ای به نام مارادونا بهره می برد. کامرون تنها یک بازیکن برجسته داشت که نامش روژه میلا بود. او هم در آن زمان ۳۸ ساله بود.
پیروز این دیدار کامرون شد. قوای بدنی بازیکنان آفریقایی بر بازی ...

[ مشاهده متن کامل شکست قهرمان جهان، آغازگر دوران درخشان شیرهای رام نشدنی ایسنا ]