عملیات بزرگ نیروهای یمنی در مرکز استان الجوف/ مزدوران سعودی غافلگیر شدند + نقشه میدانی و عکس

مشرق نیوز شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۶
نیروهای یمنی پس از درگیری های سنگین در مرکز استان الجوف موفق شدند بخش وسیعی از منطقه راهبردی «الظهره» را به کنترل دربیاورند.

به گزارش مشرق ، آخرین خبرها از ت حولات میدانی شمال یمن حاکیست، عملیات نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله علیه مزدوران سعودی در بخش «المصلوب» در جنوب استان الجوف همچنان در جریان است.
از مرکز استان الجوف خبر می رسد، نیروهای یمنی دور جدیدی از حملات خود را برای پاکسازی بخش غربی مناطق «خب و الشعف» علیه مزدوران سعودی آغاز کرده اند و درگیری های سنگین در این محور ادامه دارد.
جزئیات حملات پهپادهای «قاصف- 2k» انصارالله به رژه نظامی در شرق استان لحج
براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله با پشتیبانی یگان موشکی مواضع نیروهای مزدور سعودی را در منطقه «الظهره» هدف قرار دادند و در همان گام نخست موفق شدند خطوط دفاعی آنان را در هم بشکنند.
به گفته منابع میدانی، نیروهای یمنی با کشته و زخمی کردن شماری از مزدوران سعودی و پس از ۴ ساعت درگیری سنگین و نفس گیر موفق شدند بخش وسیعی از منطقه «الظهره» را به کنترل دربیاورند و پاکسازی کنند.
به گزارش مشرق، حدود ۴۰ تن از نیروهای مزدور سعودی در جریان درگیری ها در منطقه «الظهره» کشته و زخمی شدند؛ نیروهای یمنی در این عملیات توانستند مقادیر زیادی تجهیزات نظامی به غنیمت بگیرند.
همزمان با پیشروی نیروهای یمنی در منطقه «الظهره» در بخش غربی مناطق «خب و الشعف»، صدها تن از نیروهای مزدور سعودی با پشتیبانی جنگنده ها و بالگردهای عربستانی، حملات گسترده ای را در منطقه «اسطر» انجام دادند؛ این منطقه در نزدیکی «الظهره» واقع شده است.
نیروهای یمنی با وجود حملات سنگین هوایی از منطقه عقب نشینی نکردند و پس از درگیری های نفس گیر چند ساعته موفق شدند حملات را به ...

سرخط اخبار