4 میلیون شیء تاریخی در موزه های کشور/ رشد 200 درصدی ساخت موزه های غیردولتی

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۷
4 میلیون شیء تاریخی در موزه های کشور/ رشد 200 درصدی ساخت موزه های غیردولتی
مدیرکل امور موزه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به وجود 650 موزه دولتی در کشور، گفت: در بخش موزه های غیردولتی نیز با رشد 200 درصدی ساخت موزه ها روبه رو هستیم.

محمدرضا کارگر امروز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به اینکه در حال حاضر 650 موزه فعال در سطح کشور وجود دارد، اظهار کرد: این تعداد موزه تنها موزه هایی است که در اختیار و مالکیت سازمان میراث فرهنگی است و تعداد بسیار زیادی نیز موزه متعلق به اشخاص حقیقی، بخش خصوصی، نهادهای عمومی همچون بنیاد مستضعفان، شهرداری ها و وزارتخانه های مختلف است.
وی با بیان اینکه امیدواریم تا پایان عمر دولت دوازدهم تعداد موزه های سازمان میراث فرهنگی را به عدد یک هزار موزه برسانیم، افزود: در حوزه موزه های غیردولتی نیز در این دولت با رشد 200 درصدی مواجه شده ایم که امیدواریم در کنار توسعه کمی و کیفی موزه های دولتی تحولی عظیم در این حوزه ایجاد کند.
مدیرکل امور موزه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر اینکه در حال حاضر 50 موزه کاملا خصوصی در کشور وجود دارند که 100 درصد آن توسط بخش خصوصی ساخته شده است، خاطرنشان کرد: تعداد آثار ارزشی موزه های کشور در حال حاضر بالغ بر 4 میلیون شیء است که هر روز بر تعداد آنها افزوده می شود.
کارگر با اشاره به اینکه قصد ما این بوده است ...

[ مشاهده متن کامل 4 میلیون شیء تاریخی در موزه های کشور/ رشد 200 درصدی ساخت موزه های غیردولتی فارس نیوز ]