سازمان بازرسی هزینه های سی و هفتمین جشنواره فجر را بررسی کند

خبرگزاری تسنیم شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۵
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، طی نامه ای از رئیس سازمان بازرسی کل کشور درخواست کردند هزینه کردهای سی و هفتمین جشنواره فجر را بررسی کند.

- اخبار سیاسی -
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم ، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، طی نامه ای به سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، از وی درخواست کرد به هزینه کردهای سی و هفتمین جشنواره فجر رسیدگی کند.
در بخشی از این نامه آمده است: "همانطور که مستحضر هستید نظارت و مراقبت از لازمه های هر سیستم اجرایی است، این مهم در عرصه فرهنگ بیش از دیگر زمینه ها ضروری به نظر می رسد. عرصه سینما و توسعه کمی و کیفی این هنر در کشور و بازخوردهای اقتصادی و تبلیغاتی باعث هزینه های بسیار در زمینه ساخت و برگزاری جشنوراه ها در کشور شده است. باید توجه داشت که سینما در کشور ما وامدار بخش های دولتی یعنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری است. حال در آستانه برگزاری سی وهفتمین جشنواره فیلم فجر این جشن بزرگ سینمای ایران در چهل سالگی انقلاب اسلامی هستیم.
درخواست 76 دفتر بسیج دانشجویی از آیت الله آملی لاریجانی
در سال های اخیر برای برگزاری هر دوره جشنواره میلیاردها تومان هزینه شده است. ضرورت وجود جشنواره های هنری آن هم از نوع سینما با طرفداران بسیار و ظرفیت های بی نظیرش در جذب و فرهنگ سازی برای مخاطبین بر همگان ثابت شده است اما باید توجه داشت که بیت المال مسلمین چگونه و بر چه اساس آن هم در شرایطی که بسیاری از موسسات فرهنگی کشور به دلیل ضیق مالی رو به تعطیلی می روند، هزینه می شود.
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به عنوان بزرگ ترین اتحادیه دانشجویی ایران اسلامی، از حضرتعالی و مجموعه تحت امرتان درخواست دارد تا با تشکیل تیم هایی کارشناسی همزمان با برگزاری سی وهفتمین جشنواره فجر نسبت به هزینه کردها بر اساس قوانین کشور ...

سرخط اخبار