واکنش مکرون به توئیت های انتقاد آمیز ترامپ

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰:۱۹
واکنش مکرون به توئیت های انتقاد آمیز ترامپ
ایرنا نوشت: رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به توئیت های ترامپ در انتقاد از پیشنهاد وی برای تشکیل ارتش اروپایی مستقل، گفت که پاریس متحد آمریکا است نه کشور دست نشانده واشنگتن.

به گزارش خبرگزاری رویترز، امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه به توئیت های دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود در انتقاد از وی واکنش نشان داد.
مکرون با تاکید بر اینکه پاریس و واشنگتن باید با احترام با یکدیگر برخورد کنند گفت که فرانسه متحد آمریکا است نه کشور دست نشانده آن. ترامپ سه شنبه این هفته پس از دیدار دو روزه از پاریس به مناسبت بزرگداشت یکصدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول در چند توئیت توهین آمیز به انتقاد از فرانسه پرداخت.
مکرون افزود: گمان نمی کنم مردم فرانسه از من انتظار داشته باشند که به توئیت ها پاسخ دهم. ترامپ فقط قصد بازی با مخاطبان داخلی خود را داشت.
رئیس جمهوری فرانسه درباره انتقاد ترامپ از پیشنهاد وی برای تشکیل ارتش مشترک اروپایی، تصریح کرد: متحد (آمریکا) بودن به معنای کشور دست نشانده بودن نیست.
ترامپ پیش از سفر به پاریس در پیامی توئیتری نوشت: رئیس جمهوری مکرون به تازگی گفته که اروپا باید ارتشی بسازد تا جلوی آمریکا، روسیه و چین از خود محفاظت کند. توهین آمیز است.
وی در ادامه توئیت خود افزود: شاید بهتر باشد که اروپا ابتدا سهم عادلانه ای را در ناتو پرداخت کند که آمریکا به ...

[ مشاهده متن کامل واکنش مکرون به توئیت های انتقاد آمیز ترامپ خبر آنلاین ]