محمود عباس قربانی «معامله قرن» خواهد شد؟

دریافت خبر : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۸:۶
بر طبق بیانیه پایانی اجلاس هفته گذشته ساف، کمیته اجرایی مکلف شد تا زمانی که رژیم صهیونیستی، دولت فلسطین با مرزهای 1967 را به رسمیت نشناخته و تصمیم انضمام قدس شرقی (به اسرائیل) و نیز شهرک سازی ها را متوقف نکرده، شناسایی رژیم صهیونیستی را تعلیق کند.

هفته گذشته سازمان آزادی بخش فلسطین به رهبری محمود عباس اعلام کرد آمریکا با این تصمیم اخیر ترامپ در مورد به رسمیت شناختن پایتختی قدس شریف برای رژیم صهیونیستی دیگر شایستگی خود به عنوان یک میانجی برای روند صلح (سازش) را از دست داده است و لذا تشکیلات خودگردان و ساف دیگر حضوری در مذاکرات به میانجی گری آمریکا نخواند داشت؛ مگر آنکه ترامپ رسماً از آن تصمیم بزرگ خود عقب نشینی نماید.
اما آنچه در اجلاس ساف بسیار حاشیه ساز و با اهمیت تر بود، تعلیق پیمان اسلو و پذیرش رسمیت «اسرائیل» بود. بر طبق بیانیه پایانی اجلاس هفته گذشته ساف، کمیته اجرایی مکلف شد تا زمانی که رژیم صهیونیستی، دولت فلسطین با مرزهای 1967 را به رسمیت نشناخته و تصمیم انضمام قدس شرقی (به اسرائیل) و نیز شهرک سازی ها را متوقف نکرده، شناسایی رژیم صهیونیستی را تعلیق کند.
اسلو؛ پیمانی سوخته پس از 25 سال
بر اساس توافق مشهور به اسلو که میان یاسر عرفات به نمایندگی ساف و اسحاق رابین به نمایندگی رژیم صهیونیستی در سال 1993 امضا شد، قرار بر این شد که ساف به ازای به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی به عنوان نماینده فلسطینیان از سوی صهیونیست ها ...

[ مشاهده متن کامل محمود عباس قربانی «معامله قرن» خواهد شد؟ فارس نیوز ]