سندرز به خاطر «وجود آزار جنسی در کارزار 2016» عذرخواهی کرد

اعتماد آنلاین جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۷

اعتمادآنلاین| برنی سندرز که سناتور مستقل از ایالت ورمانت آمریکاست، در توییتر نوشت: از زنان کارزار انتخاباتی ما که مورد آزار جنسی یا بدرفتاری قرار گرفتند، عذرخواهی می کنم.
سندرز نوشت: ما تنها نباید از پایان دادن به تبعیض جنسیتی صحبت کنیم بلکه باید آن را به واقعیتی در زندگی روزمره خود تبدیل کنیم. مشخصا در کارزار 2016 این طور نبود.
سندرز از داوطلبان مطرح برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا بود ولی در نهایت رقابت را به هیلاری کلینتون واگذار کرد.
عذرخواهی سندرز در حالی بیان شد که گزارش هایی درباره احتمال نامزدی دوباره او برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 منتشر شده است.
این عذرخواهی بعد از آن منتشر شد که نیویورک تایمز به نقل از چند تن از کارکنان زن کارزار انتخاباتی سناتور سندرز «از آزار جنسی آنها از جانب کارکنان مرد» خبر داد.
سایت خبری پولیتیکو هم چهارشنبه از آزار جنسی یکی از داوطلبان زن به وسیله رابرت بکر، یکی از مدیران کارزار انتخاباتی سندرز خبر داد.
این زن که نامش منتشر نشده، گفته است که در آن زمان در این باره صحبت نکرد چون این اتفاق در روزی رخ داد که سندرز کناره گیری خود را از رقابت های داخل حزبی برای تعیین نامزد حزب دموکرات اعلام می کرد. بکر این اتهام را رد کرده است.
سندرز هفته پیش هم در سی ان ان «از همه زنانی که حس می کنند با آنها درست رفتار نشده است»، عذرخواهی کرده بود.
سخنان این سناتور با انتقادهایی همراه بود؛ چرا که به گفته سندرز مشغله انتخاباتی او زیاد بوده و برای همین در جریان اتهام ها قرار نگرفته بود.
همزمان، اتهام های بدرفتاری جنسی دامن گیر کارزار انتخاباتی یک سناتور دموکرات دیگر ...

سرخط اخبار