عادت هایی که به مو ها آسیب می زند

پارسینه جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۱
برخی عادت ها در فصل زمستان آسیب بیشتری به مو ها می زند که باید آن ها را ترک کنید

برای این که از آسیب به موهایتان در فصلی، چون زمستان در امان باشید، عاداتی که در ادامه بدان اشاره کرده ایم را ترک کنید.
حتما می دانید که هوای سرد و خشک زمستان دشمن سرسخت پوست شماست. باید بگوییم که این هوا نه تنها به پوست، بلکه به موی شما نیز آسیب می رساند. همانطور که دمای کم هوا منجر به خشکی پوست شما می شود، می تواند رطوبت مو های شما را نیز از بین ببرد و موجب شکستگی آن شود. اما جدا از آن عاداتی ست که می تواند این آسیب را بیشتر کند. برای این که از آسیب به موهایتان در فصلی، چون زمستان در امان باشید، عاداتی که در ادامه بدان اشاره کرده ایم را ترک کنید.
بیرون رفتن با مو های خیس
حتما این جمله را قبلا شنیده اید: «با مو های خیس بیرون نرو، سرما می خوری». بیرون رفتن با مو های خیس نه تنها ممکن است که موجب سرماخوردگی شود، بلکه می تواند به مو های شما نیز آسیب برساند. اگر شما با مو های خیس به بیرون بروید، دمای پایین هوا موجب یخ زدن آب روی مو های شما می شود. زمانی که آب تبدیل به یخ می شود، حجم بیشتری پیدا می کند که همین امر موجب شکستگی مو های شما می شود؛ بنابراین این بار که می خواستید با مو های خیس به بیرون روید، اگر به فکر سرماخوردگی خود نیستید، به فکر شکستگی موهایتان باشید.
هر نوع مویی نیاز به رسیدگی دارد. حتی اگر شما مو های نرمی دارید، در روز های سرد سال باز هم باید از ماسک، نرم کننده یا تقویت کننده های مو استفاده کنید. در واقع این محصولات مو های شما را از آسیب در روز های سرد سال در امان نگه می دارند.
شما حتی می توانید از روغن های طبیعی مو استفاده کنید. این روغن ها مو های شما را هیدراته می کنند و مانعی می سازند تا خشکی هوای سرد به ...

سرخط اخبار