قیمت خودرو کاهش می یابد/ ۲ میلیون تن کالا در بنادر وجود دارد

دریافت خبر : چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۱
قیمت  خودرو کاهش می یابد/ ۲ میلیون تن کالا در بنادر وجود دارد
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برنامه ریزی شده تا طی ماه های آینده به قیمت های محاسباتی برای خودرو برسیم، گفت: در حال حاضر بالای ۲ میلیون تُن کالا در حوزه های مختلف در بنادر وجود دارد که به تدریج در حال تخلیه شدن هستند.

به گزارش تجارت نیوز، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت، ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه نشست هیئت دولت و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از نظر تامین کالا مشکل جدی نداشته و نداریم و پیش بینی ما این است که برای شب عید هم مشکل خاصی را نخواهیم داشت.
وی گفت: دولت، وزارت جهاد و سایر دستگاه ها ذخایری را دارند. اقلام عمده ما تأمین شده و در انبارها هم موجود است، در حال حاضر بالای ۲ میلیون تُن کالا در حوزه های مختلف در بنادر وجود دارد که به تدریج در حال تخلیه شدن هستند.
وزیر صنعت، معدن تجارت با اشاره به توزیع ارز ۴۲۰۰ تومانی که همان ارز دولتی باشد، بیان کرد: متاسفانه برخی در شبکه توزیع رعایت نمی کنند که این منجر به وجود برخی اختلالات شده است.
رحمانی تصریح کرد: دولت تصمیم گرفت مبانی برخی تصمیمات را اصلاح کند از جمله اینکه کلا واردات را برای همه آزاد اعلام کرده است. پیش بینی ما این است اگر واردات و عرضه کالاها بیشتر شود قیمت ها تعدیل شده و کاهش می یابد و مردم هم به وفور به کالاهای مختلفی دسترسی پیدا می کنند.
وزیر صنعت، معدن تجارت بیان کرد: دولت می تواند به جامعه هدف که این جامعه هدف می تواند ...

[ مشاهده متن کامل قیمت خودرو کاهش می یابد/ ۲ میلیون تن کالا در بنادر وجود دارد تجارت نیوز ]

آخرین اخبار اقتصادی