الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت سند تحقق عدالت است

دریافت خبر : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۹:۵۲
سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت سندی عقلایی برای تحقق عدالت همه جانبه در کل کشور است.

به گزارش ایرنا، در پی تدوین الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت که در آن اهمّ مبانی و آرمان های پیشرفت و اُفق مطلوب کشور در پنج دهه آینده ترسیم و تدابیر مؤثر برای دستیابی به آن طراحی شده است، حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، 22 مهر امسال، دستگاه ها، مراکز علمی، نخبگان و صاحب نظران را به بررسی عمیق ابعاد مختلف سند تدوین شده و ارائه نظرات مشورتی جهت تکمیل و ارتقای این سند بالادستی فراخواندند.
سند پایه الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت مبتنی بر 56 بند است که تمرکززدایی در ساختار اقتصادی - مالی کشور با واگذاری برنامه ریزی و تصمیم گیری به استان ها و شهرستان ها در چارچوب سیاست های ملی از مفاد بند 31 این سند است.
آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در وضعیت حاضر که تمرکز بر تهران به عنوان پایتخت قرار دارد، برخی مشکلات دامن گیر این استان شده که آلودگی هوا، تراکم جمعیت و دیگر مشکلات از جمله آنها است.
وی با بیان اینکه همین مساله عاملی شده تا بیشترین ثروت کشور در تهران هزینه و عاملی برای جذب مهاجر از دیگر استان ها شود، افزود: توزیع ...

[ مشاهده متن کامل الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت سند تحقق عدالت است ایرنا ]