کوچکی نژاد: بودجه ۹۸ رونوشت لوایح سال های گذشته است

خبرگزاری تسنیم شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲
نماینده مردم رشت در مجلس معتقد است ۹۰ درصد بودجه سال آینده رونوشت لوایح بودجه سال های گذشته است.

- اخبار سیاسی -
جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، با اشاره به بررسی لایحه بودجه سال 98 کل کشور در قوه مقننه، گفت: لایحه بودجه سال 98 رونویسی از بودجه های سال های گذشته است. اگر به تبصره های بودجه نگاه کنید، 90 درصد آنها رونویسی سال های گذشته است. دولت، نظارت دقیقی بر نحوه هزینه کرد اعتبارات و منابعی که به دستگاه و سازمان ها اختصاص داده، ندارد.
پرونده بودجه 98 چه زمانی در کمیسیون تلفیق بسته می شود؟
اختصاص 8 هزار میلیارد تومان بودجه به مسکن مهر
وی با تاکید بر اینکه دولت باید مدل بودجه ریزی را تغییر دهد، ادامه داد: اگر دولت زیر بار تغییر شیوه بودجه نویسی نمی رود، مجلس باید در فاصله زمانی قانون وضع کند تا روش بودجه ریزی را تغییر دهد.
این نماینده مجلس با بیان اینکه نحوه بودجه بندی سال 98 نشان می دهد که ما با مشکلات جدی در این زمینه مواجه هستیم، اظهار داشت: با توجه به اینکه در شرایط تحریم قرار داریم و مردم با مشکلات اقتصادی رو به رو هستند، باید بودجه 98 به گونه ای تدوین و تصویب شود که اقشار آسیب پذیر جامعه کمترین مشکلات را داشته باشند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: باید در بودجه 98 به بخش های آسیب پذیر جامعه و بودجه دفاعی نگاه ویژه ای شود تا بتوان در برابر تحریم ها و مشکلات اقتصادی مقاومت کرد.
کوچکی نژاد با بیان اینکه نگاه نمایندگان به بودجه عمدتا ملی و کشوری است، گفت: نمایندگان مجلس به دلیل وظیفه نمایندگی خود و تعهدی که به مردم حوزه های انتخابیه خود دارند در قبال مشکلات و تنگناهای مردم منطقه خود مسئول هستند و نمی توانند در برابر مشکلات ...

سرخط اخبار