بازار سهام تحت تاثیر عرضه های اولیه

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۰
بازار سهام تحت تاثیر عرضه های اولیه
فعالان بازار سرمایه امروز در حالی شاهد کاهش قیمت ها در سهم های شاخص ساز بودند که سهام شرکت های کوچک تر با افزایش قیمت روبرو شدند؛ امروز سهم های معدنی، بانکی و فلزی از تاثیرگذاران روی معاملات بودند و سهام داران با احتیاط در داد و ستدها نیم نگاهی به عرضه های اولیه در روزهای آینده داشتند.

به گزارش ایسنا، هر چه به هفته های پایانی سال نزدیک تر می شویم بازار سرمایه به صورت سنتی با کمبود نقدینگی بیشتری مواجه می شود، چراکه بسیاری از سهامداران برای دست یافتن به وجوه نقد اقدام به فروش سهم های خود می کنند. حتی سهامداران عمده ای که در روزهای عادی در کفه تقاضا می نشستند در این روزها یا تقاضایی برای خرید ندارند یا حجم تقاضایشان به مراتب پایین آمده است.
در چنین شرایطی در بورس و فرا بورس ایران شاهد تحرکاتی برای افزایش عرضه های اولیه هستیم؛ به طوری که امروز یک شرکت جدید برای عرضه در فرا بورس معرفی شد و در شنبه هفته آینده نیز شاهد پنجمین عرضه اولیه در بورس تهران خواهیم بود.
به اعتقاد بسیاری از کارشناسان این عرضه ها سبب می شود سهامداران برای دستیابی به نقدینگی برای شرکت در عرضه اولیه اقدام به فروش بخشی از پرتفوی فعلی خود کنند و عملاً بیش از اینکه نقدینگی تازه جذب بازار شود سبب می شود که بازار سهام به سمت کمبود نقدینگی پیش رود. از طرفی از ابتدای سال تعداد عرضه های اولیه در بورس و فرا بورس ایران زیاد نبوده است. در این روزها تعطیلات نیز بر گردش نقدینگی بازار سرمایه تأثیرگذار بوده ...

[ مشاهده متن کامل بازار سهام تحت تاثیر عرضه های اولیه ایسنا ]