دوره پیشگیری از اعتیاد اعضای جوان هلال احمر گیلان برگزار شد

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۸
دوره پیشگیری از اعتیاد اعضای جوان هلال احمر گیلان برگزار شد
اقتصاد ایران: رشت - ایرنا- دوره مقدماتی پیشگیری از اعتیاد برای اعضای جوان جمعیت هلال احمر استان گیلان امروز (چهارشنبه) با هدف ارتقای سلامت جامعه با حضور 80 نفر برگزار شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان گفت: کارگاه آموزشی به صورت منطقه ای در شرق ، غرب و مرکز استان و در هر دوره با حضور 80 نفر از اعضای جدید جمعیت هلال احمر استان برنامه ریزی شده که امروز در شهرستان لاهیجان برگزار شد.
مهدی ولی پور افزود: آشنایی جوانان با طرح پیمان (پیشگیری موثر از اعتیاد در جهت نشاط اجتماعی ) و ارتقای سلامت جوانان در برابر آسیب های اجتماعی از اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی است.
وی اظهار داشت: بر اساس طرح پیمان، 56 نفر از سر تیم های آموزش دیده عضو جوان هر یک باید به هفت نفر آموزش دهند و به این ترتیب آموزش های لازم با حضور جوانان آموزش دیده در پارکها و اماکن عمومی در خصوص جلوگیری از اعتیاد به صورت چهره به چهره گسترش یابد.
وی با اشاره به تلاش و علاقه 56 نفر از اعضای جوان عضو سرگروه های طرح ملی پیمان گفت: پیشگیری مهمتر از درمان است که از طریق گسترش آموزش در سطوح مختلف توسط سر گروهها و زیر مجموعه در جهت کاهش اثرات سوء اعتیاد ، از طریق خانواده، مدرسه و جامعه خواهد بود.
در زمان حاضر، بیش از 14 هزار و 172 عضو جوان و بیش از هشت هزار و 633 داوطلب با جمعیت هلال احمر ...

[ مشاهده متن کامل دوره پیشگیری از اعتیاد اعضای جوان هلال احمر گیلان برگزار شد اکو نیوز ]