ارسال لایحه برابری دیه زنان و مردان به دولت

دریافت خبر : شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۹:۲۰
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از ارسال لایحه اصلاح قانون در راستای برابری دیه زن و مرد و لایحه ایجاد محدودیت برای طلاق زنان به دولت خبر داد.

خبرگزاری ایلنا: معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از ارسال لایحه اصلاح قانون در راستای برابری دیه زن و مرد و لایحه ایجاد محدودیت برای طلاق زنان به دولت خبر داد.
معصومه ابتکار در زمینه حمایت از زنان و حل مشکلات آنان گفت: طی دو هفته اخیر سه لایحه به دولت داده ایم و در حال کار روی سه لایحه دیگر هم در زمینه مشکلات زنان هستیم.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده اضافه کرد: یکی از لوایحی که طی دو هفته اخیر به دولت داده ایم، در زمینه طلاق و مشکلات زنان است. لایحه حمایت از بنگاه هایی که زنان سرپرست خانوار را به کار می گیرند نیز اکنون در دولت است و سومین لایحه ای هم که طی دو هفته اخیر به دولت داده ایم، در بحث برابری دیه زنان و مردان است که بحث بسیار مهمی است.
وی درخصوص لایحه مرتبط با طلاق بیان کرد: یکی از مواد قانون مدنی به مرد اجازه می دهد، هر زمانی که خواست همسر خود را طلاق دهد و از نظر ما نباید چنین اتفاقی بیفتد. طلاق باید شرایطی داشته باشد و در لایحه ای که به دولت داده ایم به این موضوع پرداخته شده است.
ابتکار در پاسخ به این پرسش که برای حل مشکلات زنان در زمینه حضانت ...

[ مشاهده متن کامل ارسال لایحه برابری دیه زنان و مردان به دولت برترینها ]