رمزهای ضعیف، تهدیدی بزرگ برای بنگاه های تجاری

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۶
رمزهای ضعیف، تهدیدی بزرگ برای بنگاه های تجاری
ایتنا – 93 درصد از شرکت ها سیاست رمزنگاری ضعیفی را برای کارمندان خود تعیین کرده اند که نه تنها به امنیت آن ها کمکی نمی کند بلکه موجب ایجاد یک حس امنیت کاذب در این شرکت ها نیز می شود.

93 درصد از سازمان ها و شرکت ها، سیاست رمزنگاری ضعیفی را برای کارمندان خود تعیین نموده اند؛ به گونه ای که نه تنها به امنیت آنها هیچ کمکی نمی کند، بلکه در عمل موجب ایجاد نوعی حس امنیت کاذب نیز می شود که از دید کارشناسان، خود منشاء آسیب پذیری جدی خواهد بود.
به گزارش ایتنا از رایورز به تازگی مرکز تحلیلی Techpro اقدام به انجام مطالعه و تحقیقاتی در زمینه وضعیت رمز عبور و مدیریت آن در سازمان ها در ابعاد گوناگون نموده است.
بر اساس نتایج این تحقیقات، علیرغم این که بخش اعظم شرکت ها به سیاست های مشخص تعیین رمز عبور مجهز هستند، با این وجود رمزهای به کار رفته در این مجموعه ها به هیچ عنوان مناسب نیست.
بدین ترتیب، آسیب پذیری های حاصل از رمزهای ضعیف موجب شده است که بنگاه های تجاری در معرض خطری قرار داشته باشند که به واسطه تعیین قوانین انتخاب رمز، انتظار ضربه خوردن در این زمینه را ندارند.
تحقیقات مرکز OneLogin همچنین نشان داده است که 93 درصد از افراد تصمیم گیرنده در زمینه فناوری اطلاعات اعلام نموده اند که شرکت آنها راهکارهایی صریح جهت پیچیده سازی رمز عبور را ارائه و آنها را الزامی ...

[ مشاهده متن کامل رمزهای ضعیف، تهدیدی بزرگ برای بنگاه های تجاری ایتنا ]