شاسی بلند مفهومی آئودی AI:TRAIL کواترو رونمایی شد

زومیت پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۱
آئودی از خودروی مفهومی و الکتریکی AI: TRAIL کواترو در نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۱۹ رونمایی کرد که علاوه بر قابلیت رانندگی آفرود، از فناوری خودران نیز بهره می برد.

آئودی از خودروی مفهومی AI: TRAIL کواترو در نمایشگاه خودرو فرانکفورت رونمایی کرد؛ مدلی آزمایشی از خودروی الکتریکی آفرود  که رانندگی خودران را با قابلیت های خاص ترکیب می کند. خودروی مفهومی شبیه ماه نورد، پیش نمایشی از برخی ویژگی های طراحی است که آئودی برای مدل های شاسی بلند آینده در نظر دارد. خودرو AI: TRAIL چهارمین عضو از سری مدل های مفهومی AI آئودی به شمار می رود که با نمایش ایکون (Aicon) در سال ۲۰۱۷ آغاز شد.
مدل مفهومی جدید آئودی دارای چهار موتور الکتریکی برای هر چرخ و دارای قدرت ترکیبی ۴۲۹ اسب بخار و ۱,۰۰۰ نیوتن متر گشتاور است. همان طور که احتمالا حدس زده اید، هیچ دیفرانسیل و قفلی در سیستم انتقال قدرت آن وجود ندارد، چرا که به شرایط رانندگی، هر موتور به صورت جداگانه کنترل می شود.
آئودی ظرفیت باتری را مشخص نکرده اما می گوید شعاع حرکتی اعلام شده بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ کیلومتر در جاده های آسفالته یا ۲۵۰ کیلومتر در زمین های ناهموار و آفرود است. بیشینه سرعت این خودروی برقی خودران به ۱۳۰ کیلومتربرساعت محدود می شود.
نکات برجسته ی این مدل مفهومی، تنها قوای محرکه نیست بلکه طراحی خاص بدنه است. آئودی در این مدل، دید گسترده کابین به سبک هلیکوپتر داشت را دراختیار سرنشینان گذاشته است. پنل های قسمت جلویی و جانبی و سقف از شیشه ساخته شده است.
داشبورد عاری از نمایشگر است. در عوض راننده می تواند از گوشی هوشمند استفاده کند که در ستون فرمان به عنوان صفحه نمایش و مرکز کنترل عملکردها و سیستم ناوبری خودرو تعبیه شده است. سیاست استفاده نکردن از صفحه نمایش در داخل کابین AI: Trail به آئودی این امکان را می دهد که داشبورد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار