اعتماد مردم به تشکل های سیاسی آسیب دیده است/ گفتمان اصلاح طلبی به جد اعتقاد دارد که نباید خود را قیم مردم بدانیم/ بخش هایی از اصولگرایان اعتقاد جدی به مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ندارند

اعتماد آنلاین جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۸

اعتمادآنلاین|  محمدرضا عارف، رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در جمع اعضای شاخه جوانان جامعه اسلامی مهندسین در سلسله نشست های “بررسی آینده گفتمان های سیاسی در نظام جمهوری اسلامی ایران” بابیان اینکه برگزاری این نشست ها در یک فضای صمیمی می تواند در پرداختن به چالش های مهم کشور و رسیدن به راهکارها و راه حل های اجماعی مؤثر باشد بر ضرورت تداوم این گونه نشست ها در سه سطح درون تشکیلات، درون تشکل های همسو و نیز در میان جریانات داخل نظام تاکید کرد.
وی در ادامه تصریح کرد: ما در آغازین ماههای دهه پنجم انقلاب قرار داریم و با چالش های جدی بیرونی و درونی یعنی تحمیل تحریم های ظالمانه و جنگ تمام عیار اقتصادی و نیز ناکارآمدی در بخش هایی از حاکمیت و امور اجریی در پاسخ به مطالبات مردم و عدم پاسخ گویی و تحقق آرمانهای نظام در ساختار اداری کشور روبرو هستیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر لزوم آسیب شناسی 4 دهه گذشته که آن را الزام حیاتی برای ادامه راه انقلاب و رشد و تعالی کشور دانست، تاکید کرد و گفت: به نظر من در مقطع فعلی شاید مهمترین کار تحلیل دقیق و آسیب شناسانه واقعی از عملکردها و رفتارها بخصوص در جریانات سیاسی در دو مقطع قبل از پیروزی انقلاب و 4 دهه اول بعد از پیروزی انقلاب باشد. برای ادامه راه و برای اینکه بتوانیم در پاسخ به مطالبات مردم و رشد و تعالی کشور بهتر جلو برویم، نیاز به این آسیب شناسی داریم.
وی در همین زمینه ادامه داد: رمز موفقیت و پیروزی از سال 42 تا سال 57 وحدت فرماندهی راهبردی، انسجام و همبستگی مردم و همراهی مردم با رهبری انقلاب بود.
ناکارآمدی و فساد زمینه اثرگذاری تحریم ها در نظام مدیریت اقتصادی کشور را فراهم کرد ...

سرخط اخبار