دی میستورا:کمیته قانون اساسی سوریه تا ماه آینده تشکیل می شود

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۱
نیویورک- ایرنا- نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه ابراز امیدواری کرد تا پایان ماه نوامبر و همزمان با کناره گیری از مسئولیت خود، کمیته قانون اساسی سوریه هم تشکیل شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، استفان دی میستورا روز چهارشنبه پس از نشست شورای امنیت درباره سوریه در جمع خبرنگاران گفت: مساله ادلب مشکل وحشتناکی است اما امیدواریم که ثبات به این بخش بازگردد.
وی ادامه داد: همچنین فرصتی منحصر به فرد برای ایجاد و استقرار یک کمیته معتبر و اجرایی برای کمیته قانون اساسی باقی است. در واقع ارزیابی های ما این است اگر اراده سایسی وجود داشته باشد هیچ دلیلی ندارد که نتوانیم در ماه نوامبر این کمیته را راه اندازی کنیم.
نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه دلیل تاخیر در تشکیل کمیته قانون اساسی را مشکل دولت سوریه دانست که باید لیست سوم تهیه شده از سوی سازمان ملل متحد، اعلامیه سوچی و قطعنامه 2254 را بپذیرد.
دی میستورا با اشاره به سفر روزهای آینده خود به دمشق اظهار امیدواری کرد در این باره با دولت سوریه بحث و تبادل نظر و نتیجه آن را به دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت ارائه کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به مساله استعفا از مسئولیت نمایندگی ویژه دبیرکل در امور سوریه اشاره کرد و گفت: این مساله به دلیل خانوادگی انجام می شود و ارتباطی به مساله سلامتی من ...

[ مشاهده متن کامل دی میستورا:کمیته قانون اساسی سوریه تا ماه آینده تشکیل می شود ایرنا ]