صلی الله علیک یا ابا عبدالله الحسین علیه السلام

بسیج نیوز سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۸:۳۷
اربعین امسال فاز نخست توسعه امام حسین (ع)در کربلا به اتمام می رسد .

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، بهمن صحرایی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه ظهر امروز در نشست خبری مشترک با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان که در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه برگزار شد، به تشریح فعالیت های ستاد عتبات عالیات و برنامه های جشن رمضان پرداخت.
صحرایی اظهار داشت: این ستاد بعد از سقوط صدام برای کار زیرساختی و توسعه حرم های مطهره، با یک برنامه ریزی خوب و طراحی معماری ایرانی اسلامی شکل گرفته است.
وی افزود: استان کرمانشاه از استان های پیشرو در این امر بازسازی عتبات عالیات است که 14 سال است که ستاد عتبات در آن شکل گرفته و در بحث بازسازی و توسعه کارهای بسیار خوبی در کربلا، کاظمین و سامرا توسط نیروهای کرمانشاهی انجام شده است.
صحرایی به نمونه هایی از اقدامات نیروهای ایرانی در عتبات عالیات اشاره کرد و افزود: سال گذشته با اضافه شدن صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف با وسعت 220 هزار  مترمربع، این صحن به مرقد امیرالمومنین (ع) وصل شد و اقدامات خوبی نیز در این خصوص صورت گرفت و در حال حاضر به عنوان بزرگترین پروژه مذهبی جهان اسلام در مراحل پایانی کار قرار دارد.
وی در توضیح انجام پروژه صحن امامین عسکریین، ادامه داد: صحن امامین عسکریین در سامرا و گسترش کاظمین از دیگر اقداماتی است که بدون هیچگونه بودجه دولتی انجام شده است.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمانشاه، با بیان اینکه مجموعه ستاد عتبات عالیات کاملاً مردم نهاد است، یادآور شد: بنابر فتوای مراجع ایران و همچنین کشور عراق، یک ریال بودجه دولتی صرف عتبات عالیات نشده و نخواهد شد؛ درکل آنچه که عظمت ها را به وجود آورده از محل کمک ها و ...

سرخط اخبار