۶۰ درصد معاملات مسکن دلالی است

دریافت خبر : سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۱
۶۰ درصد معاملات مسکن دلالی است
رضایی کوچی با بیان نقش سوداگران در افزایش قیمت ها در بازار مسکن گفت: طرح عائدی سرمایه به منظور مقابله با این سودجویی ها در مجلس در حال پیگیری است.

به گزارش جهان نیوز ، طرح مقابله با سوداگری و کاهش التهابات بازار مسکن با هدف اخذ مالیات بر عایدی سرمایه ( CGT ) در بخش املاک است اوایل شهریورماه امسال در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد.
در صورت تصویب این طرح، قرار است هر نوع نقل و انتقال قطعی زمین، املاک و مستغلات با کاربری های مسکونی، اداری و تجاری که پس از تاریخ اجرای این قانون خریداری (به انتقال گرفته) شوند، مشمول «مالیات بر عایدی سرمایه» خواهد شد و نرخ این مالیات در سال اول اجرا ۵ درصد، در سال دوم ۱۰ درصد، در سال سوم ۱۵ درصد و از سال چهارم به بعد ۲۰ درصد عایدی ملک یعنی ما به التفاوت قیمت خرید و فروش خواهد بود.
این مالیات که با عنوان (CGT) در دنیا شناخته می شود، قدیمی ترین مالیات حوزه املاک است و سابقه اجرای آن بعضا به ۱۰۰ سال هم می رسد. البته مطابق با این طرح، موارد زیر از پرداخت این مالیات معاف می باشند:
الف- اولین انتقال املاکی که قبل از اجرای این قانون خریداری شده باشند ب- نقل و انتقال واحد مسکونی اصلی هر شخص حقیقی، یکبار در هر ۲ سال ج- اولین انتقال ساختمان های نوساز، در صورتی که ۵ سال از اخذ پروانه ساخت نگذشته باشد د-نقل ...

[ مشاهده متن کامل ۶۰ درصد معاملات مسکن دلالی است جهان نیوز ]