اعلام راهبرد بازسازی و تعمیر منازل مددجویان آسیب دیده از سیل

موج پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۲

رئیس کمیته امداد امام خمینی، راهبرد بازسازی و تعمیر منازل مددجویان آسیب دیده از سیل را به مدیران کل استان های این نهاد ابلاغ کرد.
به گزارش خبرگزاری موج، سیدپرویز فتاح، طی نامه ای به مدیران کل استان های کمیته امداد، راهبرد بازسازی و تعمیر منازل مددجویان آسیب دیده از حادثه سیل اخیر را ابلاغ کرد.
رئیس کمیته امداد در این ابلاغیه با اشاره به ضرورت و فوریت رفع مشکل مسکن مددجویان آسیب دیده از سیل های اخیر، بر اسکان موقت مددجویان، شناسایی خسارات وارده، تامین اعتبارات لازم و تهیه برنامه عملیاتی و فنی ساخت و بازسازی مسکن مددجویان تاکید کرده است.
متن کامل ابلاغیه راهبردهای بازسازی و تعمیر منازل مددجویان آسیب دیده از سیل به شرح زیر است:
1- اسکان موقت مددجویان آسیب دیده از سیل، با بهره گیری از تمامی امکانات و ظرفیت های دولتی، سازمان ها، نهادها و ... به منظور رفع کامل دغدغه خانواده ها در دوره بازسازی انجام شود.
2 - شناسایی خسارات وارده به منازل مددجویان، ضمن تعامل با دیگر نهادهای قانونی نظیر بنیاد مسکن، به منظور تبادل اطلاعات، تدقیق گزارش ارزیابی و نحوه ساخت و ساز با فوریت در دستور کار قرار گیرد.بدیهی است جلب مشارکت استان های همجوار جهت تسریع در فرآیند امور مورد توصیه است.
3 - همراهی با کارشناسان ارزیابی بیمه جهت برآورد دقیق میزان خسارات وارده مورد تاکید است.
4 - برای معرفی آسیب دیدگان به مراجع ذی ربط و تسریع در فرآیند استفاده از تسهیلات وام و پرداخت های بلاعوض (مصوب دولت)، تمهیدات لازم با فوریت به عمل آید و متعاقب آن پیگیری جدی انجام شود.
5 - به منظور شروع عملیات اجرایی، اخذ پروانه های ساخت واحدهای مسکونی (با رعایت الگوی ...