بازنمایی ژئوپلیتیکی سپاه پاسداران در شبکه ماهواره ای صدای آمریکا

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۷
بازنمایی ژئوپلیتیکی سپاه پاسداران در شبکه ماهواره ای صدای آمریکا
دانشگاه جامع امام حسین(ع) مقاله ای درباره بازنمایی ژئوپلیتیکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شبکه ماهواره ای صدای آمریکا، منتشر کرد.

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، مقاله «بازنمایی ژئوپلیتیکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شبکه ماهواره ای صدای آمریکا» توسط فصلنامه علمی پژوهشی سیاست دفاعی دانشگاه جامع امام حسین(ع) منتشر شد.
بازنمایی ژئوپلیتیکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شبکه ماهواره ای صدای آمریکا عنوان مقاله ای است که سعید ربیعی، حمیدرضا حسینی دانا و رضا جنیدی در فصلنامه علمی و پژوهشی دانشگاه جامع امام حسین(ع) به چاپ رسانده اند.
این مقاله، با روش «تحلیل گفتمانِ» تعدادی از برنامه های تصویری و گزارش های خبری-تحلیلی شبکه ماهواره ای صدای آمریکا «voa»، نحوه بازنمایی ژئوپلیتیکی سپاه پاسداران را در این رسانه بررسی کرده و به این سؤال پاسخ می دهد که شبکه صدای آمریکا، قدرت دفاعی و کارکردهای فرامرزی سپاه در منطقه غرب آسیا را چگونه بازنمایی می کند.
 نتایج این پژوهش نشان می دهد شبکه صدای آمریکا با استفاده از تکنیک های مختلفی نظیر (برچسب ها، انگاره سازی ها، پیش فرض ها و واژگان منفی)، قدرت دفاعی سپاه را تهدیدی برای امنیت منطقه و جهان و کارکردهای فرامرزی آن را را به عنوان مداخله در کشورهای منطقه و عامل گسترش تروریسم ...

[ مشاهده متن کامل بازنمایی ژئوپلیتیکی سپاه پاسداران در شبکه ماهواره ای صدای آمریکا نسیم آنلاین ]