16نقطه از جاده روستاهای بالادست میاندورود رانش کرد/ کمبود ادوات سنگین راهداری + عکس و فیلم

خبرگزاری ذاکر شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲:۱۸

به گزارش ذاکرنیوز از شهرستان میاندورود، بارش شدید باران که اواخر سال 97 شهرهای مرکزی و شرق مازندران را در بر گرفته بود، خسارات زیادی را به مردم، جاده های روستایی و اراضی کشاورزی وارد کرده است.
در شهرستان میاندورود نیز بارش های سیل آسا موجب زیر آب رفتن روستای حسن آباد گهرباران، تخریب جاده دسترسی به روستای تازه آباد و حسن آباد بخش گهرباران، تخریب چندین هکتار اراضی کشاورزی، کشته شدن دو نفر در سیلاب روستای دارابکلا، رانش گسترده زمین و ریزش کوه در جاده ارتباطی روستاهای بالادست شهرستان میاندورود شده است.
جاده ارتباطی به روستاهای بالادست شهرستان میاندورود که از نخستین روز وقوع سیل در مازندران مسدود شده بود، پس از چهار روز با تلاش های مردمی، بولدوزر سپاه و اداره راهداری میاندورود بازگشایی شد.
اهالی روستاهای سرتا، بازیارخیل، موسی کلا، جناسم، خاندیکلا، ورامی و سنه کوه بخش کوهدشت شهرستان میاندورود که از وضعیت کند بازگشایی جاده دسترسی به هفت روستای بالادست شهرستان میاندورود انتقاد داشتند با حضور در فرمانداری این شهرستان خواستار اقدام مسؤولان برای بازگشایی مسیر ارتباطی به روستاهای خود شدند.
کوه و جاده های ارتباطی روستاهای بالادست شهرستان میاندورود از روز نخست بارش های سیل آسا در 16 نقطه ریزش و رانش کرد که اهالی هفت روستای بالادست میاندورود علاوه بر قطع درختان شکسته و افتاده در مسیر جاده در بازگشایی راه های مسدود شده به کمک راهداری آمدند.
رئیس اداره راهداری شهرستان میاندورود در حاشیه بازدید از جاده ارتباطی روستاهای بالادست این شهرستان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: 16 نقطه از کوه و جاده در دهستان کوهدشت میاندورود ...