قطعه سازان پشت درِ بسته سامانه نیما/وروددلالان به تامین مواداولیه

دریافت خبر : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۷:۱۲
قطعه سازان پشت درِ بسته سامانه نیما/وروددلالان به تامین مواداولیه
اقتصاد ایران: دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با بیان اینکه قطعه سازان چهار ماه پشت درهای بسته سامانه نیما برای تامین ارز مانده اند، گفت: دلالان وارد عرصه تامین مواد اولیه صنعت خودرو شده اند.

به گزارش خبرگزاری  اقتصادایران ،  بازار خودرو این روزها مصرف کنندگان را با سردرگمی و مشکلات بسیاری مواجه کرده است. تنها مردم نیستند که در این بازار ، با وضعیت نابسامانی مواجه هستند، بلکه خودروسازان نیز می گویند که در تولید، با کمبود قطعه مواجه هستند و علت اصلی خودروهایی که در انبار خودروسازان مانده و به مشتریان اختصاص نمی یابد، این است که برخی از این خودروها، قطعه ندارند، در حالیکه قطعه سازان هم که تمام تلاش خود را تا پیش از آغاز تحریم ها برای تامین قطعات خودرو در یکسال پیش رو کرده بودند، اکنون به دلیل برخی تصمیمات غلط و سیاستگذاری های اشتباه دولت، با عدم تولید به موقع و ترخیص مواد اولیه و ملزومات خود از گمرک مواجه شده اند.
همه اینها دست به دست هم داده تا اکنون صنعت خودرو ایران با مضایق متعددی مواجه باشد که شاید ماموریت سنگینی را پیش روی معاون تازه نفس امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار می دهد چرا که سیاستگذاری ها می تواند شرایط را برای تولید سهل تر یا سخت تر کند. 
صنعت قطعه در ایران به دلیل اینکه پایه صنعت خودرو به شمار می رود می تواند با رفع مشکلات، به صنعت خودرو هم جان ...

[ مشاهده متن کامل قطعه سازان پشت درِ بسته سامانه نیما/وروددلالان به تامین مواداولیه اکو نیوز ]

آخرین اخبار اکو نیوز