فعلا تصمیمی برای شکایت از پاکستان نداریم/ پول گاز صادراتی به عراق با یورو دریافت شده است

ایلنا شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۸:۳

مدیر عامل شرکت ملی گاز گفت: آمادگی صادرات به پاکستان را داریم، بخشی از خط احداث شده و زیرساخت ها فراهم است. در داخل پاکستان مسئولین این کشور باید تصمیم بگیرند که آیا می خواهند دریافت کننده گاز باشند یا خیر؟ ما به دنبال این هستیم که به شرایط قطعی برای صدور گاز برسیم و فعلا برنامه ای برای شکایت نداریم.
به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن منتظر تربتی در نشست خبری در جمع خبرنگاران از بومی شدن ماده بودار کننده گاز در کشور خبر داد و گفت: اکنون تولید ماده بودارکننده در عسلویه آماده بهره برداری است و در آینده نزدیک با حضور رئیس جمهور افتتاح می شود.
ایران ؛ سومین کشور تولیدکننده ماده بودارکننده گاز
وی افزود: در زمینه تولید این ماده ایران بعد از فرانسه و روسیه سومین کشور خواهد بود.
مدیر عامل شرکت ملی گاز در پاسخ به ایلنا درباره صادرات گاز به پاکستان و احتمال به داوری رفتن ایران بیان کرد: ما آمادگی صادرات به پاکستان را داریم، بخشی از خط احداث شده و زیرساخت ها فراهم است. در داخل پاکستان مسئولین این کشور باید تصمیم بگیرند که آیا می خواهند دریافت کننده گاز باشند یا خیر.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بخش های خصوصی این کشور سرمایه گذاری کرده و گاز را دریافت کنند.
تربتی درباره خط لوله تاپی گفت: ما عملا احساس می کنیم اگر دریافت گاز از ایران انتخاب می شد به لحاظ اقتصادی برای همه کشورها از جمله ترکمنستان، پاکستان، هند و ایران به صرفه تر بود ضمن اینکه مسیر ایران سریع تر و امن تر است.
فعلا شکایت از پاکستان مطرح نیست
وی درباره داوری، بحث صادرات به پاکستان یادآور شد: ما به دنبال این هستیم که به شرایط قطعی برای صدور گاز برسیم و فعلا برنامه ای برای ...

سرخط اخبار