سیر تا پیاز ماجرای "وحید مظلومین" و "محمد سالم"

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۰
سیر تا پیاز ماجرای "وحید مظلومین" و "محمد سالم"
وحید مظلومین در بازار مشهور به "ملاعمر" بود. ظاهرا این لقب به این خاطر به او داده بودند که در تابستان سال ۸۰ او دست به معاملات کلان و خرید های بزرگ به ویژه در حوزه طلا و سکه زده است، همکاران و همصنفانش با بررسی بازار این اقدام او را عجیب تلقی کرده بودند، اما ناگهان در شهریور ماه حادثه ۱۱ سپتامبر رخ داده است. حمله به آمریکا، کل بازار دنیا را تکان داد و بسیاری باختند، اما در بازار ایران حداقل یک برنده داشت و آن هم وحید مظلومین بوده است.

فرارو- وحید مظلومین معرف به "سلطان سکه" و همکارش محمد اسماعیل قاسمی معروف به "محمد سالم" اعدام شدند. این دو به جرم افساد فی الارض از طریق تشکیل شبکه فساد اخلال در نظام اقتصادی و ارزی و پولی کشور با انجام معاملات غیرقانونی و غیرمجاز و قاچاق عمده و کلان ارز و سکه مجازات شدند. بنا به اعلام دادسرای عمومی و انقلاب تهران این حکم سحرگاه چهارشنبه ۲۳ آبان ماه اجرا شده است.
سلطان سکه و اعضای باندش در دادگاه، دو نفر در این پرونده فراری هستند
به گزارش فرارو، از زمستان سال گذشته با افزایش شدید قیمت سکه و ارز در بازار و پیش آمدن بحران ارزی قوه قضائیه و دولت تصمیم به برخورد جدی با دلالان بازار ارز و سکه گرفتند. در همین راستا اقدامات پلیسی و اطلاعاتی به شکل گسترده ای در بازار آغاز شد.
بهمن ماه سال گذشته و در جریان همین اقدامات پلیسی بود که محمد رضا مظلومین پسر وحید مظلومین در جریان همین اقدامات بازداشت شد. در همان زمان محمد اسماعیل قاسمی دیگر همکار مظلومین نیز بازداشت شد. بازداشت این دو فرد آغاز فروپاشی یکی از مهمترین باند های دلالی ارز و سکه بود.
با این حال ظاهرا محمد رضا مظلومین پسر ...

[ مشاهده متن کامل سیر تا پیاز ماجرای "وحید مظلومین" و "محمد سالم" فرارو ]