هر یک ثانیه 25 مرگ مغزی در ایران رخ می دهد

دریافت خبر : چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۳
هر یک ثانیه 25 مرگ مغزی در ایران رخ می دهد
دبیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی فارس با اشاره به وجود دو هزار و 214 بیمار دیالیزی در استان بیان کرد: بیش از هشت هزار و 600 بیمار تحت پوشش این انجمن قرار دارند.

به گزارش ایسنا، معینی چهارشنبه 30 آبان در حاشیه مراسم تجلیل از خانواده اهداکنندگان عضو در استان فارس، در گفت و گو با خبرنگاران گفت: سالانه تعداد زیادی از افراد براثر بیماری یا تصادف دچار مرگ مغزی می شوند اما تعداد اندکی از آنها اعضای خود را اهداء می کنند.
وی با اشاره به روند فزاینده تعداد افراد مبتلا به نارسایی های مزمن کلیوی نیازمند به پیوند کلیه، گفت: اگر مانند بسیاری از کشورها، برداشت عضو از افراد مبتلا به مرگ مغزی، با اجازه دولت امکان پذیر باشد، موضوع خرید و فروش کلیه نیز از بین خواهد رفت و نیاز بیماران مرتفع می شود.
معینی با بیان اینکه تنها در شیراز بیش از 2200 نفر بیمار دیالیزی وجود دارد، گفت: در استان فارس بالغ بر 8 هزار و 600 بیمار دیالیزی تحت پوشش این انجمن هستند.
او با تصریح اینکه هر روز روز بیماران کلیوی است، گفت: این بیماران افراد زجر کشیده ای هستند که هر لحظه انتظار مرگ می کشند و تنها راه علاج آنان پیوند کلیه است.
معینی شیراز را قطب پیوند عضو در کشور و منطقه دانست و با بیان اینکه امسال هم برای ششمین سال پیاپی در پیوند کلیه، کبد و پانکراس، مقام اول را کسب کرده ایم، ...

[ مشاهده متن کامل هر یک ثانیه 25 مرگ مغزی در ایران رخ می دهد ایسنا ]