باران پاییزی کم آبی ها را جبران نمی کند

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۰
باران  پاییزی کم آبی ها را جبران نمی کند
رئیس مرکز ملی خشکسالی با بیان اینکه سهم پاییز ۲۵ درصد از کل بارش های سال است، گفت: از ابتدای پاییز تا دیروز (۲۲ آبان ماه) میانگین بارش کل کشور ۳۵.۵ میلی متر بود که نسبت به بلندمدت حدود ۱۴ میلی متر بیشتر است و پیش بینی می شود که تا پایان فصل پاییز بازندگی ها در حد نرمال یا بالاتر از نرمال باشد، با این وجود خشکسالی های انباشته و افت شدید آب های زیرزمینی جبران نمی شود.

به گزارش جهان نیوز به نقل از ایسنا ،صادق ضیائیان ،اظهار کرد : خوشبختانه پاییز امسال روی خوشی به ایران نشان داده و از ابتدای این فصل شاهد بارندگی های نرمال و حتی بیشتر از حد نرمال در غالب مناطق کشور هستیم.  از اول مهر تا روز گذشته (۲۲ آبان) میانگین بارش بلندمدت کشور ۲۱.۶ میلی متر و برای مدت مشابه در سال گذشته، ۱۱.۲ میلی متر ثبت شده است بنابراین در ایران نسبت به بلندمدت حدود ۱۴ میلی متر و نسبت به سال قبل حدود ۲۴ میلی متر افزایش بارش وجود دارد.
تهران ۴۴ میلی متر بارندگی داشت
این کارشناس سازمان هواشناسی در مورد شرایط بارشی استان تهران اظهارکرد: از اول مهر تا ۲۲ آبان، استان تهران ۴۴.۷ میلی متر بارش دریافت کرده این در حالیست که در این بازه زمانی بارش سال قبل تهران ۹.۲ میلی متر و بارش بلندمدت تهران ۲۹ میلی متر بود بنابراین نسبت به درازمدت ۱۵.۷ میلی متر افزایش بارش رخ داده است.
رئیس مرکز ملی خشکسالی ضمن اشاره به اینکه در اغلب استان ها از ابتدای مهر تاکنون نسبت به متوسط بلندمدت افزایش بارش ثبت شده است، استان های پربارش و کم بارش را برشمرد و گفت: در استان های ایلام، بوشهر، خوزستان ...

[ مشاهده متن کامل باران پاییزی کم آبی ها را جبران نمی کند جهان نیوز ]