حمایت همه جانبه سازمان جهانی بهداشت برای تلاش های ایران در پیشگیری از تلفات جاده ای

ایلنا جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۴

نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران گفت: متاسفانه شاهد روند افزایشی و هشدار دهنده آسیب ها و مرگ و میر ناشی از تصادفات در ایران هستیم و همه افراد به نوعی در معرض تصادفات جاده ای هستند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، کریستف هملمن در بیست و چهارمین کنفرانس بین المللی حمایت از جوامع ایمن که با حضور وزیر بهداشت در تبریز گشایش یافت، عنوان داشت: آسیب های ناشی از تصادفات جاده ای یکی از پنج علت مهم مرگ و میر در ایران به شمار می رود که از سال ۲۰۱۷ روند افزایشی داشته است اما مطمئنا با همکاری همدیگر می توانیم مدل موفقی برای ایمنی راه را به منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت ارائه کنیم.
وی افزود: در سال ۲۰۱۸، گروه همکاری ایمنی راه با هدایت دبیرخانه کمیسیون ایمنی راه و با حضور سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، سازمان اورژانس کشور و سازمان جهانی بهداشت و با همکاری پلیس راهور ، ماموریت متخصصان بین المللی در زمینه مدیریت سرعت به کشور را تسهیل کردند که متعاقب آن با مشورت فنی شرکای کلیدی، راهنمای محدودیت سرعت تهیه و پشتیبانی با هدف ایمنی راه و ارتقای مدیریت سرعت در کشور ارائه شد.
هملمن در خصوص نگاه مخصوص سازمان جهانی به ایران، تصریح کرد: دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت با توجه به ظرفیت بالقوه موجود در حوزه ایمنی راه در کشور، ایران را برای نمایش الگوی اجرایی چارچوب منطقه ای ایمنی راه انتخاب کرده و این فرصت منحصر بفردی است که می تواند برای تقویت تلاش های مان و تبادل درس آموخته و تجربیات موفق با جامعه جهانی مورد استفاده قرار گیرد. در اولین قدم، دفتر نمایندگی سازمان جهانی بهداشت در ایران از ظرفیت سازی نیروی انسانی در حوزه سیستم ایمن و تقویت ...

سرخط اخبار