حکم کالاهای قاچاق کشف شده ، باید سریعتر صادر شود

دریافت خبر : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۷
حکم کالاهای قاچاق کشف شده ، باید سریعتر صادر شود
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت:­ مراجع قضایی و تعزیرات حکومتی­ کار فوق العاده ای انجام دهند و­ احکام را باید سریعتر صادر کنند تا اثر بخشی آن بیشتر در جامعه حس شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما؛ ​سید محمود نوابی ­در نشست امضای تفاهم نامه همکاری بین ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازمان حمایت مصرف کننده و تولید کننده اظهار داشت: دستگاه حمایت از تولید کننده و مصرف کننده در کنار ۱۰ دستگاه دیگر،­ مبارزه با قاچاق کالا را در اولویت خود قرار داده است.
وی افزود: سال ۹۵ در بحث ­مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه نسبت به سال گذشته شاخص بوده و درسال ۹۶ ، ۳۳۳ هزار مورد بازرسی در کشف قاچاق کالا داشته ایم.
رئیس سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده گفت: پرونده هایی در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشکیل شد،​ ۱۱ هزار مورد و ۵۹ میلیارد تومان ارزش پرونده هایی بود که در کالای قاچاق تشکیل شد.
وی ادامه داد: در سه ماهه نخست امسال، ۹۰ هزار بازرسی صورت گرفت که دو هزار و ۴۰۰ پرونده تشکیل شد و ۵۵ درصد نسبت به سه ماهه اول سال ۹۶ رشد داشتیم.
نوابی گفت: از سه هزار بازرس به طور مستقیم­ در مورد مبارزه با قاچاق کالا استفاده می شود.
وی­ با اشاره به اینکه باید بازرسی ها تشدید و جدی تر شود گفت: این تفاهم نامه به نوعی حمایت از مصرف کالای ایرانی است ­که باید ...

[ مشاهده متن کامل حکم کالاهای قاچاق کشف شده ، باید سریعتر صادر شود نسیم آنلاین ]

آخرین اخبار نسیم آنلاین