دوربین های مدار بسته را فراموش کنید؛ این پهپاد از آسمان مراقب خانه ی شما خواهد بود

دیجیاتو یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰:۱۲

شرکت Sunflower Labs ابتدا در سال ۲۰۱۶ اعلام کرده بود که قصد دارد یک سیستم امنیتی راه اندازی کند که با استفاده از یک پهپاد می تواند به محافظت از خانه بپردازد و هرگونه اتفاق غیر عادی را پیگیری نماید. حالا در مراسم CES 2019 شرکت Sunflower به طور رسمی از پهپاد هوشمند و تکنولوژی خود رونمایی کرد.
اما در دو سال اخیر چه چیزی تغییر کرده است؟ «الکس پاجیکف» یکی از کارمندان سابق Evernote و بنیان گذار شرکت Sunflower در پاسخ به این سوال گفته:
تقریبا همه چیز تغییر کرده است. ما سیستممان را دو سال پیش معرفی کردیم. آن زمان ما تنها یک ایده و چند تصویر و یک نمونه ی آزمایشی در اختیار داشتیم. از آن زمان به بعد، ما موفق شدیم سرمایه گذاری مناسبی به دست آوریم و یک تیم حرفه ای بسازیم و سیستم کاملا کارآمدی را طراحی کنیم که در حال حاضر به نمایش آن می پردازیم. ما همچنین چالش های بی شماری را با موفقیت پشت سر گذاشتیم و موفق شدیم شبکه ای از همکاران حرفه ای برای خود ایجاد کنیم.
این چالش ها شامل بخش های مختلف سیستمی می شد که با تعبیه ی آن فرود خودکار، شارژ خودکار، مسیریابی، ارسال و پردازش تصاویر پیاده سازی شدند. به نظر می رسد که تا به حال همه چیز برای Sunflower به خوبی پیش می رود و این شرکت موفق شده به اهدافش برسد.
احتمالا به زودی بتوانیم شاهد استفاده از این پهپاد ها در سرتاسر جهان باشیم. البته باید به این نکته اشاره کنیم که فعلا هدف شرکت Sunflower ارائه ی این پهپاد ها برای محافظت از خانه های گران قیمت و محل های امنیتی است. بنابراین فعلا نمی توانیم به فکر استفاده از آن در خانه های معمولی باشیم.
نگاهی به پهپاد شرکت Sunflower

سرخط اخبار