10 فرمول افزایش عمر مفید خودرو

دریافت خبر : پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰:۶
تمام هزینه های یک خودرو صرفا به قیمت خودرو و متعلقاتی که ابتدای خرید برای آن در نظر می گیرید، محدود نمی شود. شما به عنوان مالک یک وسیله نقلیه باید هزینه های جاری نگهداری آن را نیز مد نظر قرار دهید. اما جدا از بحث در مورد این موضوع که هر خودرویی میزان استهلاک مختص به خود را دارد و ممکن است مثل پراید کم یا مثل یک خودروی لوکس خارجی زیاد باشد، می توانید با رعایت چند نکته کلیدی، مخارج خود را برای نگهداری از خودرو کاهش دهید. در ادامه به ده مورد از کلیدی ترین رموز کاهش مخارج نگهداری خودرو اشاره می کنیم.

نوع روغن موتور
بی راه نیست اگر روغن موتور را به منزله خونی در رگ های پیشرانه خودرو بدانیم! پس همان طور که خون موجود در بدن ما برای این که بتوانیم سالم زندگی کنیم همواره در حال تصفیه شدن است، روغن موتور نیز با یک زمان بندی دقیق لازم است تازه شود تا موتورخودرو عملکرد مناسبی داشته باشد. از آنجا که ذات موتور در انتخاب یک روغن ایده آل تاثیر بسزایی دارد، پیشنهاد می شود برای خودرویتان از روغنی با سطح کیفی و ویسکوزیته مناسب که در دفترچه راهنمای خودرو اعلام شده است، استفاده کنید. روغن هایی با درجه کیفی پایین (برای خودروهایی که به روغن با درجه کیفی بالا نیاز دارند)، ویسکوزیته نامناسب و کیفیت ساخت نه چندان خوب می توانند به بروز آسیب های جبران نشدنی در موتور خودروی شما منجر شوند.
روغن گیربکس و واسکازین
گیربکس یا همان جعبه دنده، یک بخش بسیار حیاتی در خودرو است که به وسیله آن، گشتاور مناسب برای هر دور موتور به چرخ های محور فعال منتقل می شود تا خودرو بتواند بر اساس هر دنده، سرعتی متناسب بگیرد. اما گیربکس خودرو عمدتا به دو دسته دستی و اتوماتیک (یا همان خودکار) تقسیم م ...

[ مشاهده متن کامل 10 فرمول افزایش عمر مفید خودرو روزنامه جام جم ]

آخرین اخبار عمومی