صدور پروانه صلاحیت حرفه ای برای 17 هزار پرستار/ در مسیر ساختارمند شدن طرح تحول نظام سلامت پیش می رویم

فارس نیوز شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۵
معاون پرستاری وزیر بهداشت با اشاره به صدور پروانه صلاحیت حرفه ای برای 17 هزار پرستار گفت: قول مساعد برای جذب 19 هزار پرستار داده شده است که امیدواریم اعتبار آن هر چه زودتر محقق شود

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، مریم حضرتی در مراسم بزرگداشت روز پرستار که در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، اظهار داشت: 125 هزار و 809 پرستار در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور داریم که در بخش های مختلفی همچون اتاق عمل، هوشبری و ... فعالیت می کنند.همچنین 30 هزار نفر از پرستاران در بخش غیردولتی، خصوصی یا بخش های عمومی فعال هستند.
وی افزود: در سال 1369 فقط 37 درصد نیروهای ما پرستار بودند و 63 درصد بقیه بهیار و کمک بهیار که ما بر اساس لزوم تخصصی شدن پرستاران به علم روز اقدامات لازم را انجام داده ایم و در سال 97، 73 درصد نیروهای پرستار و 6 درصد بهیار، 7 درصد کمک بهیار، 7 درصد پرستار اتاق عمل و 7 درصد پرستار هوشبری هستند.
معاون پرستاری وزیر بهداشت در مورد اهم اقدامات انجام گرفته در حوزه پرستاری، گفت: برنامه ریزی جهت رفع کمبود نیروهای پرستاری، پرداخت مبتنی بر عملکرد، اعطای پروانه صلاحیت حرفه ای، ثبت ملی اطلاعات و پیگیری پانسیون های پرستاری از جمله این برنامه ها و اقدامات بوده است.
 حضرتی با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت یکی از مترقی ترین طرح های نظام سلامت ایران بوده است، گفت: این طرح دسترسی مردم را به خدمات سلامت آسان کرده و حتی دورافتاده ترین نقاط ایران دسترسی پزشک و پرستار وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه پرستاران در اجرای این طرح نقش مهمی داشته اند، گفت: مردم مهمترین کسانی هستند که از این طرح نفع برده و پرستاران از این مسئله خرسند هستند .
وی با اشاره به اینکه سرپرست وزارت بهداشت دستور داده که طرح تحول نظام سلامت باید ساختارمند شود، گفت: پرستاران می توانند در این ساختار شدن نقش داشته باشند که توسعه ...

سرخط اخبار