قیمت مسکن به بیشترین حد کشش خود رسیده / رکود بازار و ثبات قیمت ها حداقل تا ۲ سال ادامه دارد / خریداران عجله نکنند تا قیمت ها منطقی تر شود

انتخاب شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰
احسان سلطانی، کارشناس بازار مسکن می گوید: قیمت مسکن در امسال به بیشترین حد کشش خود رسیده است که قیمت های موجود حتی برای چندین سال آینده نیز از توان خریداران خارج است. بنابراین فعلا قیمت دلار به هیچ وجه هیچ تاثیری در قیمت مسکن نخواهد داشت.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
دکتر احسان سلطانی، کارشناس بازار مسکن می گوید: قیمت مسکن در امسال به بیشترین حد کشش خود رسیده است که قیمت های موجود حتی برای چندین سال آینده نیز از توان خریداران خارج است. بنابراین فعلا قیمت دلار به هیچ وجه هیچ تاثیری در قیمت مسکن نخواهد داشت.
او در گفتگو با خبرنگار انتخاب، گفت: با روی کار آمدن دولت آقای روحانی و سیاست کلی ایشان برای کنترل نرخ تورم در ابتدای سال ۹۳ شاهد رکود نسبتا شدیدی در بازار مسکن بودیم؛ که همین رکود باعث کاهش ۲۰ تا ۲۵ درصدی قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران شد..
این کارشناس بازار مسکن ادامه داد: این روند کاهش قیمت تا اواخر سال ۹۳ ادامه داشت که با برطرف شدن نیاز مالی سازندگان مسکن که استارت پروژه ساخت و ساز خود را در سال ۹۲ و در اوج رونق بازار مسکن و با هزینه های گزافی زده بودند و هم چنین عدم میل و رغبت فروشندگان با قیمت های کاهشی، قیمت مسکن به ثبات نسبی رسید. این روند همچنان ادامه داشت به طوری که در سال های ۹۴ و ۹۵ و هم چنین اوایل سال ۹۶ شاهد ثبات قطعی قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران بودیم.
او افزود: در اواخر تابستان ۹۶ با افزایش هزینه های شهرداری هم چنین با توجه به رکود چندین سال گذشته افزایشی در حدود ۲۰ درصد نسبت به سال گذشته در قیمت مسکن ایجاد گردید و این روند صعودی تا اواخر سال ۹۶ ادامه داشت که حتی در اواخر سال ۹۶ شاهد افزایش ۵۰ درصدی قیمت مسکو نسبت به سال ۹۵ بودیم. از اوایل سال ۹۷ علی رغم پیش بینی های انجام شده قیمت مسکن در تهران شروع به افزایش کرد که حتی در سال ۹۷ قیمت مسکن در نقاط مختلف تهران در حدود ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد ...

سرخط اخبار