عبدالمهدی دستور تامین امنیت تمامی پادگان ها و انبار مهمات در عراق را صادر کرد

ایسنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۵۷
نخست وزیر عراق در جریان بازدید از محل انفجار اخیر در انبار مهمات در جنوب بغداد دستوراتی درباره اقدامات تکمیلی برای تامین امنیت پادگان ها و انبارهای تسلیحاتی نیروهای مسلح صادر کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، دفتر نخست وزیری عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که عادل عبدالمهدی، نخست وزیر این کشور به همراه وزیر کشور و دو تن از فرماندهان حشد شعبی از محل انفجار انبار مهمات در اردوگاه الصقر در جنوب بغداد بازدید کرد.
طبق این بیانیه، نخست وزیر عراق در جریان واقعیت حادثه قرار گرفت و گزارش های اولیه مربوط به این انفجار را دریافت کرد.
در این بیانیه آمده است که عبدالمهدی در جریان بازدید از محل انفجار مذکور دستور ادامه تحقیقات درباره دلایل وقوع این حادثه و انجام اقدامات لازم برای ایجاد امنیت در تمامی اردوگاه ها و انبارهای مهمات نیروهای مسلح را صادر کرد.
نخست وزیر عراق در ادامه از تلاش های نیروهای مسلح، پلیس فدرال و دفاع مدنی عراق برای خاموش کردن آتش و جلوگیری از گسترش آن تشکر و قدردانی کرد.
روایت های مختلف
از سوی دیگر، چند منبع امنیتی عراقی ادعا کردند که انفجار در انبار مهمات اردوگاه الصقر متعلق به حشد شعبی در پی یک حمله هوایی از خارج این اردوگاه رخ داده است.
همچنین چند منبع دیگر تأکید کردند که این انفجار در اثر حمله هوایی توسط یک جنگنده ناشناس رخ داده است و این جنگنده چندین بار انبار مهمات اردوگاه الصقر را هدف قرار داده است.
این منابع در ادامه بعید دانستند که این انفجار به دلیل نقص فنی رخ داده باشد.
در همین راستا، محمدرضا آل حیدر، رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق از فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور خواست که دستور انحصار سلاح در دست دولت و خارج کردن انبارهای مهمات و پادگان های غیررسمی از شهرها را صادر کند.
رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق، طی بیانیه ای تأکید کرد که انفجار اخیر ...

سرخط اخبار