قوانین کشور ما با عراق متفاوت است/ وجود مرزها دلیلی بر نادیده گرفتن اقدامات کشور ایران در مراسم اربعین حسینی

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۵
قوانین کشور ما با عراق متفاوت است/ وجود مرزها دلیلی بر نادیده گرفتن اقدامات کشور ایران در مراسم اربعین حسینی
استاندار تهران در جلسه ستاد اربعین گفت: یکی از عمده دلایل نادیده گرفتن اقدامات دستگاه ها در برگزاری مراسم اربعین این است که ما نمی توانیم اقداماتی را که در تهران صورت می دهیم را در کشور دیگر که قوانین جداگانه ای دارد، انجام دهیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، محمدحسین مقیمی استاندار تهران در نشست ستاد اربعین استان تهران با بیان اینکه موضوع اربعین حسینی در حال تبدیل شدن به حرکتی جهانی است، گفت: این اقدام در نشان دادن وحدت مسلمانان می تواند بسیار اثرگذار باشد.
مقیمی افزود: جمعیتی که امسال از نقاط مختلف دنیا در این مراسم حضور یافتند در صورت سهولت در ورودشان به کشور عراق تعدادشان به بیش از حال حاضر می رسد. مردم در این مراسم بزرگ از قدیم شرکت داشته اند.
استاندار تهران بیان کرد: در زمان های گذشته و هنگام حکومت خلفا فردی که می خواست به زیارت امام حسین (ع) برود باید این را قبول می کرد که کتفش قطع شود. به عبارت دیگر مردم برای زیارت قبر امام حسین (ع) از چنین مسیرها و شکنجه های سختی می گذشتند تا تنها بتوانند بر مزار امام حسین (ع) حضور یابند و فاتحه ای بخوانند.
وی ادامه داد: همچنین در زمان حکومت صدام مردم هزینه های بسیاری می کردند و به صورت قاچاق خود را به کربلا می رساندند و در زمان این فرد تنها دو تا سه بار زیارت در کربلا آزاد شد که حرکت وسیعی از مردم در آن به چشم خورد.
مقیمی با بیان اینکه این حرکت نعمت ...

[ مشاهده متن کامل قوانین کشور ما با عراق متفاوت است/ وجود مرزها دلیلی بر نادیده گرفتن اقدامات کشور ایران در مراسم اربعین حسینی نسیم آنلاین ]