زیر پوست «شکاف» ها در برج میلاد

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۶
زیر پوست «شکاف» ها در برج میلاد
«با آن که با پیگیری شهردار وقت، بودجه ای جهت پایدارسازی و مانیتورینگ گود جانبی و پارکینگ برج اختصاص پیدا کرد اما این عملیات انجام نشد. به گفته وی اخیراً در خصوص این مشکل با شورای شهر نامه نگاری های متعددی انجام شده؛ چرا که عدم بررسی و مانیتورینگ می تواند مشکل فعلی را به یک بحران به معنی نشست و تخریب مرکز همایش ها تبدیل کند. به این ترتیب می توان گفت هر چند در وضعیت اولیه پیش بینی های کامل برای ایجاد امنیت سازه برج انجام شده اما در صورتی که سیستم های پایش و نگهداری آن به روز نباشد اطمینان اولیه برای دور از خطر بودن سازه برج نیز از بین خواهد رفت.»

به گزارش ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «طی هفته های اخیر خبری با عنوان شنیده شدن صداهای عجیب از برج میلاد در فضای مجازی منتشر شد؛ صداهای عجیبی که اگر چه از سوی مدیران این برج تکذیب شد اما برخی کارشناسان و مدیران سابق برج آن را ناشی از ایجاد شکاف و ترک هایی در بخشی از دیوارهای پارکینگ برج دانستند.
مقایسه وضعیت گذشته و کنونی نگهداری و پایش برج میلاد به عنوان یک سازه منحصر به فرد در کشور نشان می دهد همزمان با آغاز پروژه ساخت سازه بتنی برج میلاد طی مراحل مختلف تا پایان عملیات ساختمانی، با استفاده از سیستم های کنترلی دقیق و آنلاین، حرکت و رفتارهای لرزه ای این سازه مورد بررسی و آنالیز قرار می گرفت اما برخی تغییرات به وجود آمده در وضعیت کنترل و نگهداری برج امکان تعیین دقیق وضعیت کنونی آن را از بین برده است. به گفته عباس زرکوب و صنایع پسند، از مدیران سابق برج میلاد بررسی ها نشان می دهد تغییر در نحوه بهره برداری طرح کلی برج میلاد و جابه جایی در محل استقرار پارکینگ از جهت پایداری اشکالی را به سازه برج میلاد وارد نمی کند. با این حال با توجه به اطلاعات موجود از وضعیت فونداسیون و پی ساز ...

[ مشاهده متن کامل زیر پوست «شکاف» ها در برج میلاد ایسنا ]