فاز جدید عملیات حشد شعبی در مناطق مرزی/آشفتگی در صفوف بقایای داعش

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۷

خبرگزاری مهر ، گروه بین الملل رامین حسین آبادیان: نیروهای «حشد شعبی» عراق به تازگی عملیات ضد تروریستیِ جدیدی را علیه بقایای داعش در مرزهای مشترک این کشور با سوریه کلید زده اند. منابع وابسته به حشد شعبی اعلام کردند که هدف اصلی و اساسی از این عملیات، تأمین امنیت در مناطق مرزی با سوریه است. منابع عراقی از عملیات حشد شعبی در مرزهای سوریه و عراق به عنوان عملیاتی گسترده یاد کرده اند.
از زمان آزادسازی عراق از لوث تروریست های تکفیری داعش در سال ۲۰۱۷، این اولین باری نیست که نیروهای حشد شعبی و نیروهای امنیتی عراق سلسله عملیات های ضد تروریستی را علیه بقایای عناصر تکفیریِ داعش ترتیب می دهند. پیشتر نیز نیروهای عراقی در نقاط مختلف عملیات های گسترده ای را علیه بقایای تکفیری انجام داده و ضربات مهلکی ها را به آنها وارد کرده اند. به عنوان نمونه می توان به عملیات پاکسازی جزیره صلاح الدین اشاره کرد که اخیراً توسط نیروهای عراقی انجام شد.
پیشتر «سلام جمیل» یکی از فرماندهان نیروهای حشد شعبی اعلام کرده بود که این نیروها نوار مرزی عراق و سوریه را از لوث تروریست ها پاکسازی کرده اند. وی همچنین گفته بود: «مرزهای عراق و سوریه امن است و عملیات پاکسازی این مناطق هم چنان ادامه دارد. مهمترین مسأله ای که نیروهای عراقی از مدت ها پیش روی آن متمرکز شده اند، تأمین امنیت راه های مواصلاتی میان مناطق آزاد شده در مرزهای عراق است».
نیروهای امنیتی و دستگاه های اطلاعاتی عراقی به خوبی می دانند که باز گذاشتن دست بقایای تکفیری ها برای تردد مخفیانه در راه های مواصلاتی میان مناطق آزاد شده مرزی می تواند به نفوذ گسترده آنها در این مناطق منجر شود. از همین روی، دستگاه ...

سرخط اخبار