استراتژی غلط در توسعه زنجیره گاز اتان کشور

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۲
استراتژی غلط در توسعه زنجیره گاز اتان کشور
به گفته یک کارشناس پتروشیمی، باید با ایجاد مشوق هایی نظیر تخفیف در خوراک اتان پتروشیمی ها به شرط ادامه زنجیره محصولات، درصدد توسعه دیگر زنجیره های ارزشمند اتیلن مانند PET باشیم.

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، در شرایط فعلی ظرفیت تولید اتان در پالایشگاه های پارس جنوبی به حدود 6 میلیون تن در سال رسیده که با احتساب تولید اتان در دو مجتمع پتروشیمی پارس و بندرامام این ظرفیت به حدود هشت میلیون و 100 هزار تن در سال افزایش می یابد. علاوه بر این روند ساخت طرح های تولید اتان در صنعت گاز نشان می دهد که با توجه به پیشرفت ساخت بین 65 تا 100 درصدی پروژه هایی همچون فاز اول پتروشیمی بوشهر با ظرفیت تولید سالانه 850 هزار تن اتان، پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس با ظرفیت سالانه 1.5 میلیون تن، پالایشگاه پارسیان سپهر با ظرفیت 1.3 میلیون تن و طرح اتان ریکاوری پالایشگاه فاز 12 پارس جنوبی یا همان پتروپالایش کنگان دست کم از محل راه اندازی و بهره برداری این پروژه ها در طول سال 98 و 99 بالغ بر پنج میلیون و 350 هزار تن دیگر به ظرفیت تولید خوراک اتان پتروشیمی ها افزوده می شود.
رضا حسینی، کارشناس صنعت پتروشیمی با اشاره به اینکه بر اساس اعلام شرکت ملی نفت تا پایان امسال چهار طرح جدید پارس جنوبی شامل طرح توسعه فازهای 22 تا 2 ...

[ مشاهده متن کامل استراتژی غلط در توسعه زنجیره گاز اتان کشور خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم