اعلام برندگان دو جایزه ادبی خارجی

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۷
جایزه ملی کتاب آمریکا به عنوان یکی از رویدادهای مهم فرهنگی این کشور و همچنین جایزه ادبی «سروانتس» ویژه نویسندگان اسپانیولی زبان برندگان خود را شناختند.

خبرگزاری ایسنا: جایزه ملی کتاب آمریکا به عنوان یکی از رویدادهای مهم فرهنگی این کشور و همچنین جایزه ادبی «سروانتس» ویژه نویسندگان اسپانیولی زبان برندگان خود را شناختند.
در بخش ادبیات داستانی که مهمترین بخش جایزه ملی کتاب آمریکا محسوب می شود، «دوست» نوشته «سیگرید نونز» در رقابت با «یک مرد خوش شانس» از «جامل برینکلی»، «فلوریدا» به قلم «لاورن گروف»، «جایی که مردگان نشسته و صحبت می کند» نوشته «برندون هابسون» و «معتقدان بزرگ» از «ربکا ماکای» موفق به کسب جایزه شد.
این رویداد ادبی امسال برای اولین بار جایزه ای را به آثار ترجمه شده به زبان انگلیسی و منتشرشده در آمریکا اختصاص داده بود و در نهایت «این مأمور سری» نوشته «یوکو تاوادا» و ترجمه «مارگارت میتسوتانی» از ژاپن بود که این جایزه را به خود اختصاص داد.
«از شرق بریده» نوشته نگار جوادی نویسنده ایرانی و ترجمه تینا کوور از زبان فرانسوی نیز یکی از نامزدهای بخش آثار ترجمه شده جایزه ملی کتاب آمریکا در سال ۲۰۱۸ بود.
همچنین در بخش شعر این رویداد ادبی جایزه به «بی شرمی» نوشته «جاستین فیلیپ رید» اعطا شد.
«ایزابل آلنده» نویسنده مطرح شیلیایی نیز به ...

[ مشاهده متن کامل اعلام برندگان دو جایزه ادبی خارجی برترینها ]