«مگرالن» دومین نماینده ایران در برلیناله/ یک فیلم مشترک با کانادا

نسیم آنلاین شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۸
فیلم کوتاه «مَگرالِن» به کارگردانی مریم زارعی و نویسندگی پیام سعیدی دومین نماینده سینمای ایران در بخش نسل جشنواره فیلم برلین است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی، فیلم کوتاه «مَگرالِن» به کارگردانی و تهیه کنندگی مریم زارعی و نویسندگی پیام سعیدی و به عنوان اولین تجربه زارعی در فیلمسازی در بخش «نسل» جشنواره فیلم برلین ۲۰۱۹ روی پرده می رود.
در این بخش فیلم های داستانی، مستند، انیمیشن، فیلم های ژانری و آثاری که زبان رسمی سینما را گسترش می دهند با هم رقابت می کنند.
فیلم های این بخش از میان نزدیک به ۲۵۰۰ شرکت کننده انتخاب شده اند و در مجموع ۶۲ فیلم کوتاه و بلند از ۳۶ کشور و تولیدکننده در ۲ بخش «کا پلاس» و «۱۴ پلاس» به نمایش درمی آید.
فیلم کوتاه «مَگرالِن» داستان خانواده ای را روایت می کند که در یک قبرستان ماشین زندگی می کنند. دختر کوچک خانواده که نابیناست به همراه برادر بزرگترش در قبرستان ماشین ها ماشینی برای خود ساخته اند که در آن روزهایشان را می گذرانند. اتفاقی باعث برهم خوردن نظم متزلزل خانواده می شود. کودکان برای کنار آمدن با این اتفاق در تلاش برای پیدا کردن راه خود هستند. برادر بزرگ تر تلاش می کند تا دنیای تلخ پیرامون را جور دیگری برای خواهرش تصویر کند و ...
عوامل فیلم عبارتند از بازیگران: آتنا سلیمانی، رزمریم کاظمی، طاها نجف پور و منصور نصیری، دستیار کارگردان: حامد عزیزی، طراح صحنه و لباس: آرام موسوی، فیلمبردار: آریو متوقع، تدوینگر: پویان شعله ور، منشی صحنه: مهرآفرین محمدبیگی، مدیر تولید: امیر مرسلی، صدا گذاری: حسن شبانکاره، اصلاح رنگ و نور: نیما دبیرزاده، سیجی آرتیست: محمد جمشیدی، طراح گریم: سینا کلانی، مدیر رسانه ای: باران بن یاسین، صدابردار: احمد صابری، دستیار صحنه: محمد باباخانلو، دستیاران فیلمبردار: اردلان معتمدی، مصطفی ساجدی معین، ...

سرخط اخبار