اجازه اقدام خصمانه علیه ایران را نمی دهیم

دریافت خبر : یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۷:۵۹
اجازه اقدام خصمانه علیه ایران را نمی دهیم
سخنگوی حکومت اقلیم کردستان عراق ضمن تقدیر از خدمات جمهوری اسلامی ایران به اکراد عراقی در برهه های مختلف، گفت: اربیل با دیده اهمیت به روابط خود با ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران می نگرد.

به گزارش جهان نیوز به نقل از  تسنیم ، صفین دزه ای سخنگوی حکومت اقلیم کردستان عراق ضمن مثبت ارزیابی کردن توافق مقتدی صدر و هادی عامری در راستای تشکیل فراکسیون اکثریت پارلمانی و تشکیل کابینه جدید عراق گفت: مرحله کنونی سیاسی در عراق نیازمند گفتگو و مشارکت تمام جریان های این کشور است تا از وضعیت کنونی عبور کند.
وی اجرای قانون اساسی عراق را در راستای منافع تمام عراقی ها دانست و گفت: ما خواستار آن هستیم که حقوق اقلیم کردستان بر اساس آنچه که در قانون اساسی عراق آمده است به رسمیت شناخته شود.
صفین دزه ای ضمن تقدیر از خدمات صورت گرفته به اکراد عراقی توسط جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که اربیل اهمیت زیادی برای روابط خود با ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران قائل است.
سخنگوی حکومت اقلیم کردستان عراق در خصوص استفاده عناصر ضد انقلاب از خاک اقلیم برای ایجاد ناامنی در مرزهای مشترک با ایران هم گفت: کمیسیون مشترکی در میان تهران و اربیل با هدف بررسی چنین موضوعاتی وجود دارد و ما تذکر لازم را در خصوص عدم تکرار چنین اقداماتی به این گروه ها داده ایم.
مشروح این گفتگو را در ادامه مشاهده می کنید:
...

[ مشاهده متن کامل اجازه اقدام خصمانه علیه ایران را نمی دهیم جهان نیوز ]